Kouzelná zrcadla v interiéru. Jak je využít pro prosvětlení a zvětšení prostoru

Není divu, že je primitivní kmeny považují za magii. V interiéru s nimi dokážete vykouzlit více světla nebo větší prostor. Navíc slouží jako nepostradatelný praktický pomocník a úžasný doplněk. Ano, mluvíme o zrcadlech.

interiery_mooden_3-1-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Mooden Design

Jak na více světla

V každém interiéru najdete kout, kam světlo z okna nedosáhne. To ale můžete napravit chytrým umístěním zrcadla, které odrazí a znásobí i chabé světlo dopadající ze vzdáleného okna. K tomu se nejlépe hodí velkoformátová zrcadla, která zároveň interiér i opticky zvětší. Nebo místo nich můžete použít soustavu malých samolepicích zrcadel, z nich vytvoříte souvislou stěnu. Důležité je zachovat co nejmenší spáry a připevnit zrcadla velmi pečlivě, aby nelámala odrážející se obraz. Aby odraz světla fungoval co nejlépe, umístěte zrcadlovou plochu do místa, kde zachytí nejvíce světla.

Zdojnásobte prostor

Zrcadlo je jedním z hlavních pomocníků při zvětšování malých místností, ale i v případě, kdy chceme dostáhnout velkorysých prostorů.

„Ať už zvolíte velkoformátová zrcadla nebo chytře umístěná větší nástěnná zrcadla v rámu či bez něj, vždy dbejte, aby byla situována na pohledovou stěnu nebo na konec místnosti, kde budou vytvářet dojem, že místnost pokračuje dál, a tím ji opticky zvětší. U velkoformátových zrcadel pak tento dojem umocňuje, pokud se minimalizuje viditelnost spár,“ říká Lucie Hronová ze společnosti Amirro, předního výrobce zrcadel.

Zrcadla podle feng-šuej

Učení feng šuej má za to, že zrcadla mohou mít v interiéru léčivou moc. Důležité je jejich správné umístění, které pomáhá proudění pozitivní energie.

Zrcadla mohou energii v interiéru nejen odrážet a umožňovat její správné proudění, ale také ji odrazit tak, že místnost zcela opustí. To se děje v případě, kdy jsou zrcadla nevhodně umístěná proti dveřím nebo oknům, případně proti sobě.

Příjemně se také nebudete cítit v bytě, kde o zrcadla doslova zakopáváte. Mozek se totiž bude snažit neustále vyhodnocovat, co je realita a co pouhý odraz a brzy se unaví.

Stejně tak se nedoporučují větší zrcadla v ložnici, kde mohou zhoršit kvalitu spánku. Podle feng-šuej patří zrcadla v ložnici pouze za zavřené dveře šatní skříně.

Dekorujte zrcadly

Kromě praktických vlastností zrcadla často plní i estetickou funkci. Závěsná, nalepovací i stojná zrcadla nabízejí nepřeberné množství zpracování, provedení i uplatnění.

Na některých zrcadlech zcela dominuje jejich rám, který je dekorační, a funkce zrcadla je tak spíše potlačena. Může to být ale i naopak, kdy dominuje samotné zrcadlo, které lze pořídit v různých netradičních tvarech. Zde pak nemusí zůstat u jednoho, ale lze je například i zavěsit či nalepit v různých obrazcích jako ornamentální prvek.

18.12.2020 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist