Koupelny v pánském stylu – pastva pro oči

Pokud jsme se dosud zaměřovali na koupelny, více méně se všechny naše články a fotografie, které dokumentují koupelnové zařízení v bytech, týkaly koupelen užívaných celou rodinou, a také jsme pár článků zaměřili na dětské koupelny. Dosud jsme se však úplně nevěnovali koupelnám v ryze pánském stylu, a tak jsme se to rozhodli pro tentokrát napravit. Snad tímto článkem s fotogalerií uděláme radost nejen pánům tvorstva :-), ale všem milovníkům krásného koupelnového vybavení.

120180-1100x618.jpg Celá galerie 33 Zdroj: archiv redakce

Pánské koupelny jsou obvykle tmavé, černé, šedé, nebo hnědé, vybaveny v přísném minimalistickém, jednoduchém stylu. Ale každá pánská koupelna nemusí být nutně vyladěna takto. Je na vás, vybrat si svůj vlastní styl. Zařídit si koupelnu třeba ve futuristickém, nebo naopak tradičním stylu, zkusit vintage styl anebo něco naprosto luxusního.

Pánské koupelny se však nemusí vyhýbat ani směsi barev, lze zde použít například temně modrou, zelenou, ale klidně i červenou barvu. Dalším dobrým tipem, který dokáže skvěle dotvořit koupelnu v pánském stylu je natřít sokly a obložení v koupelně stejnou barvou, která bude vhodně doplňovat stěnu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Také hrubé dřevěné bednění může dodat pánské koupelně skvělý apartní vzhled. Stejně tak jako pohodlné křeslo v prostorné koupelně dodá tomuto interiéru pocit pohodlí a útulnější vzezření.

Zajímavý vzhled může koupelně dodat obložení vany i jejího pozadí v zinkovo-titanové slitině zvětralého vzhledu. Ideální bude, pokud tuto úpravu zopakujete v koupelně ještě na nějakém doplňkovém předmětu.

Podlaha a nábytek z tmavého dřeva propůjčí místnosti solidnější tradiční dojem. Tento vzhled můžete podpořit jinobarevnými akcenty například u obkladů nebo drobných koupelnových doplňků.

Muži pravděpodobně uvítají umístění televize v oblasti u vany. Umožní jim to v pohodlí sledovat například sportovní zápasy. Pokud je vaším snem poležení ve vaně a při tom koukání na televizi, nemusí to být sen nesplnitelný. Dnes na trhu existují speciální televizory vhodné do vlhkého prostředí koupelen. Ve vypnutém stavu je taková televize prakticky neviditelná a lze ji běžně používat jako zrcadlo.

Televizor nesmí být podle koupelnových norem sice umístěn v těsné blízkosti vany, ale to nevadí, i tak na něj dobře uvidíte. Elektrické zařízení tohoto druhu smí být umístěné až v určité vzdálenosti od půdorysu vany. Kupříkladu Aquavision je taková originální koupelnová televize. Je speciálně navržená do vlhkého prostředí, ale čile se využívá i v jiných místnostech, než je koupelna. Vyráběna je ve dvou provedeních – jako voděodolná TV s rámem anebo bez něj.  Nemusíte se obávat případného rosení obrazovky ve vlhkém prostředí, její speciální úprava tomu zabraňuje. Koupelnová televize Aquavision vyniká opravdu skvělým designem a skvělými bezpečnostními parametry pro používání ve vlhkém prostředí.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

6.1.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist