Koupelny se nebrání ničemu

Mohou být strohé, jednoduché a plnit základní funkce. Mohou se pyšnit zlatem i mramorem. A stejně jako ostatní bytový interiér se velmi jemně probarvují.

17_scena_gallery3000_3duka-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: Duka

Vlastně se od sebe jednotlivé části bytu už moc neliší. I koupelna má svoje zlaté konstrukce a drobné detaily, jako je tomu třeba v pokoji. Barvu tu tentokrát neobstarávají koupelnové doplňky – ručníky, flakony, koberečky. Nese ji přímo primární vybavení, tedy sanita.

Jednoduchá je forma

Minimalismus dál vyznává koupelnový nábytek. Také umyvadla mají různé jednoduché geometrické tvary, nic není vysloveně diktát, jsou zanořená i na pultu, hranatá i oválná. Do černé a bílé „klasiky“ se ale míchají umyvadla skleněná v různých barvách, a tím mění dost zásadně celkové vyznění koupelny.

Tam, kde se umývárna integruje do obytného prostoru, se nabízejí stěny nebo rovnou boxy, které ukrývají pohodlnou sprchu, nabízejí úložné prostory, a zároveň tvoří podle potřeby předěl v místnosti. Dělají se i malé sety zrcadla a umyvadla spolu se skříňkou, které se dávají k ložnicím.

Luxus pro koupelny

Nejprve byl symbolizován ušlechtilým dřevem, které se odvážně vydalo do vlhkých prostor a obstálo. Dřevo je tím luxusním prvkem stále, ale přidává se k němu zlato v podobě žlutého kovu – konstrukcí a úchytek z něj. A velmi výrazně posiluje mramor, který kdysi v luxusních koupelnách býval doma.

Může ho představovat ale i sanita – umělecká umyvadla Karima Rashida či rubínové broušené skvostné umyvadlo značky Glass Design nebo na druhé straně design značky Antonio Lupi, který je esencí krásné jednoduchosti.

Zaujala i značka Ritmonio, která si vždy pohrává s detaily a dává svým bateriím nápaditou podobu. Tentokrát předvedla haptickou kolekci, kdy zakončení kohoutků je z porézní hmoty, kterou snadno nahmatají i ti, kteří mají se zrakem potíže. Ti ostatní ocení barevnou škálu použitou pro tyto úchytky.

Návodné obrázky vám navíc ukáží, jak stačí ke kohoutku přidat pár barevně sladěných předmětů, a celkem snadno získáte originální koupelnu.

6.9.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist