Koupelny, které vás přenesou přes nevlídné zimní období

V zimním období vnímáme nejvíce jako nepříjemné záležitosti velký chlad a brzké stmívání. Vliv obojího na fyzickou i psychickou stránku člověka můžeme pomoci odbourávat mimo jiné i ve své koupelně. Není přece nad hřejivou voňavou koupel v klidu a teple našeho vlastního domova. Podívejme se tedy na koupelny, které by nám tento ne nesplnitelný sen mohly dopřát.

Dostatečné osvětlení

V zimě vnímáme velmi často nedostatek denního slunečního svitu, který může až velmi silně působit na naši psychiku. Vše můžeme napravit například v koupelně. Nebojte si zde pořádně posvítit. Budete mít hned příjemnější pocit a světlo vás zahřeje na duši i na těle. Volte několik způsobů osvětlení. Ideální je volba samostatného svítidla pro oblast nad zrcadlem, centrálního svítidla pro celou koupelnu a navíc ještě třeba i bodové světlo, které se zaměří na některý z dekoračních koupelnových prvků nebo na květinu v rohu místnosti.

Vhodné vytápění

Jako ideální pravděpodobně vnímáme všichni teplo šířící se od nohou. Proto je stále častější volbou v koupelnách podlahové topení. Hodí se pro kombinaci s dlažbou, dřevem i vinylem a dopřává nám dojem pocitově většího tepelného komfortu, než kdybychom měli například v koupelně s radiátorem. Designové radiátory v podobě otopných panelů jsou vhodné zvláště do prostorných koupelen, kde mají dostatečnou šanci vyniknout. Sálavé teplo je velmi příjemné, v koupelně to obzvlášť pocítíte. Podlahové topení navíc v koupelnách pomáhá snižovat vzdušnou vlhkost.

Zelené stěny

Máte rádi neobvyklé věci a netradiční design? Pak je pro vás ideální volbou zelená stěna v koupelně. Zelenou stěnou nemáme na mysli jen výmalbu v zelené barvě, ale stěnu osazenou rostlinami. Ideálními druhy, které zde budou prospívat, neboť mají rády vlhké a teplé prostředí jsou kapradiny, africké fialky, scindapsus nebo lopatkovec. Stěnu si nechejte založit odborným studiem, které má s takovouto formou ozeleňování interiéru bohaté zkušenosti. Jedná se o poměrně nákladnou záležitost, kde pro laické zpracování zde není místo.

Svíčky, květiny a další drobnosti

Svíčky jsou zvlášť vítaným zpestřením při koupelích a při těch zimních dvojnásob. Stejně tak jako květiny, které si můžeme dopřát ve velkém množství, a to nejen díky zeleným stěnám, ale také jako solitérní rostliny zdobící interiér koupelny anebo jako příjemné osvěžení přímo ve vaší koupeli, kterou si ozdobíte například plátky růží plovoucích po hladině.
Zvažte tedy, který z výše uvedených způsobů bude pro vaše relaxační koupele v zimním období tím pravým, a soustřeďte se na jeho vybudování právě u vás doma.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

10.11.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist