Koupelny jsou obrazem životního stylu

Kde se cítíte nejlépe a jak doma odpočíváte? Lehnete si na gauč a pustíte si televizi? Posadíte se do křesla, otevřete knihu a pomalu u toho usrkáváte ze šálku čaje? Ne? Patříte k té většině, která se jednoduše lehne do vany a třeba si k tomu ještě pustí hudbu? Ano?

124746-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jistě, na první pohled je to zdánlivě aktivita, které se věnuje jen nepatrné procento populace, ale opak je pravdou. Teplá voda, zvláště obohacená koupelovými oleji, nebo jinými relaxačními doplňky, je tradičním nástrojem relaxace a uvolnění, které má i své velmi logické opodstatnění: voda jako prostředí s jinou hustotou než vzduch dovoluje tělu zažít alespoň v náznaku něco jako „stav beztíže“, kdy najednou všechny orgány, svaly a kosterní systém jakoby „ztratí“ svou tíhu a jsou „lehčí“ a doslova se ve vodě „vznášejí“. Jsou to vlastně jedny z mála okamžiků, kdy tělo jako systém řízený mozkem najednou může někomu odevzdat vládu nad sebou samým. A tím někým je pochopitelně voda. I proto je lazebnictví, spočívání v lázni a vůbec pobyt v teplé vodě asi nejstarší terapeutickou technikou v dějinách lidstva.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Zkuste se tedy zamyslet nad tím, zdali není možné vlastní koupelně věnovat poněkud více péče a pokud si zřizujete koupelnu novou, pak máte v tomto smyslu mnohem více „rozvázané ruce“ a jistě stojí za úvahu vybírat tak, aby vstup do vaší nové koupelny byl vstupem do místnosti odpovídající vašemu životnímu stylu. Máme pro vás několik tipů:

TIPY

Pokud je to možné, dejte koupelně více prostoru, než jen „tradiční“ dva až tři metry čtvereční.  V takové koupelně se vám bude jistě relaxovat lépe

Zkuste přestat uvažovat koupelnu jako prostředí určené čistě jen pro vykonávání základních hygienických úkonů.

Všechno záleží na úhlu pohledu. Buďto bude vaše koupelna malou vlhkou místností a nebo se z ní stane místnost opravu obytná.

Nevzdávejte se vany, pokud existuje alespoň nějaká šance na její umístění, byť na úkor sprchového koutu. Ten si můžete zřídit přímo ve vaně, kterou opatříte vanovou zástěnou.

Obrazy – inspirativní fotogalerie

Je lépe raději vyhodit z koupelny toaletu, která po svém použití ne vždy příjemně ovlivňuje ovzduší koupelny, a získat tak prostor na vanu, než si kvůli ponechání toalety kupovat sprchový kout.

Radovan Podskalský
Foto Ideal Standard, Keramag

7.12.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist