Koupelnový minimalismus – chladná elegance?

Minimalismus se těší velké oblibě již po několik let. Pro koupelny v tomto stylu platí jistá pravidla. Jejich nejtypičtějším prvkem je střídmost, která na někoho může působit až chladně. Je to spíš ale chladná elegance a minimum detailů, které propracované až k téměř geniální jednoduchosti dávají možnost vyniknout jednotlivým zařizovacím předmětům.

Charakteristickým prvkem minimalismu jsou také špičkové materiály a maximální rozměry. Malé čtvercové formáty obkladaček již po dlouhou dobu ustupují větším obdélníkovým, často ukládaným na šířku. Velký formát totiž dokonale zdůrazní eleganci a čistotu minimalistického interiéru.

Malé koupelny – inspirativní fotogalerie

Jako velice efektní se ukazují také barevné kombinace, ať již jsou laděné do decentních neutrálních barev anebo přicházejí do interiéru v dramatických kontrastech. Stejně jako u nábytku, je i v obkladech patrný trend tmavých interiérů. Zde je však zapotřebí varovat. Pokud totiž nemáte k dispozici dostatečně velký a dostatečně světlý prostor, nepokoušejte se o to. Typické jsou neutrální barvy, které vždy působí elegantně. Nabízí se tedy barvy od  černé přes šedou až k bílé a dále odstíny béžové a hnědé – spíše temnější. Velkorozměrové obklady jsou oživovány spíše zajímavou strukturou než jakýmikoli vzory. I zde je na místě horizontální členění a kompozice skládané z jednobarevných materiálů různých rozměrů.

Kvalitní velké obklady jsou zároveň zárukou jednodušší údržby. Jak se zdá, trend  velkoformátových obkladů má svůj reálný základ v praktičnosti. Lepší hygiena odpovídá  jednodušší údržbě a naopak.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Trend jednoduchých koupelen v decentní barevnosti hned tak do pozadí zájmu neustoupí. Velice pěkně mohou však působit i neutrální tóny doplněné některou z kontrastních barev. Barevný akcent v podobě doplňujícího detailu příjemně oživí prostor, který na někoho svou jednoduchostí může působit až fádně.

Minimalismus zasahuje do všech obytných místností v bytě, jak ovlivní například vzhled obývacího pokoje, se dočtete v našem článku: „Minimalismus v interiéru – méně je někdy více“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: interiorphotography.us, themaisonette.net, lemis.cz, iseecubed.com, homeincast.com, housevira.com, ciiwa.com, furnitursite.com, bculik.com, onarchitecturesite.com, furniture.trendzona.com

8.11.2012 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist