Koupelnový evergreen: sprchový kout a vana „v jednom“

Každý druh nábytku nebo nějaký jiný tzv. zařizovací předmět, se ve své kategorii může stát „hitem“ a to nejen díky reklamním kampaním, ale prostě proto, že je povedený a dokáže dobře posloužit svému uživateli. To je zcela jednoznačně případ vanových zástěn, které umí proměnit vanu ve sprchový kout a opakovaně přitahují pozornost potenciálních uživatelů.

Sprchování ve vaně je po klasickém koupání, tedy ležení ve vaně, tím nejoblíbenějším a nejpraktikovanějším způsobem provádění každodenní hygieny. Pochopitelně je přitom nutné dávat pozor, aby sprcha neustále směřovala směrem do vany a ne ven. Ve sprchovém boxu, kde za sebou člověk zavře dveře, takové problémy odpadají a sprchování pak nemusí být v žádném ohledu kontrolované. Uživatel se tedy může jednoduše oddávat požitku z dopadající vody zcela nerušeně.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie van

Dva v jednom. Jak vybírat?

V mnoha koupelnách ale není možné zřídit vanu i sprchový kout zároveň. Lze ale na vanu jednoduše namontovat krycí panel, který se jako skládací dveře při sprchování rozvine a pak se zase složí. Zvykli jsme si takovému zařízení říkat „vanová zástěna“.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Ty nejlevnější a zároveň dostačující zástěny, se pohybují v cenách okolo 8 000Kč. Nejsou to „designové“ kusy, ale svou úlohu zvládnou. Rozhodující je v prvé řadě to, z kolika dílů se zástěna skládá. Čím více dílů, tím větší možnost přizpůsobení prostoru, který vznikne zataženém zástěny. Jednodílné zástěny jsou buďto zcela pevné, fixní, neumožňující žádnou manipulaci a jsou zkrátka stále ve svém „otevřeném“ stavu a nebo se dají pouze vertikálně sklopit – tedy vlastně zavřít. Třídílné zástěny jsou takřka universální a uspokojí v podstatě kadého.

Velká inspirativní galerie sprchových koutů

TIP: rozhodně je dobré se přesvědčit, zdali je zástěna vyrobena z bezpečnostního skla a zdali je řemeslníkem instalována natolik pevně, že ji v případě uklouznutí a vlivem následného pádu jednoduše nevyvrátíte.

Red.
Foto Huppe, Ravak

11.7.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist