Koupelnové trendy pro rok 2015

Pokud shrneme koupelnové trendy pro tento rok, můžeme je charakterizovat pouhými několika výrazy, jako jsou asijský styl, přírodní vzhled, trvale udržitelný design a důkladně promyšlené osvětlení a vytápění provázené pocitem tepla a pohodlí.

133658-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: archiv redakce

Přírodní a udržitelný vzhled

Když už mluvíme o vzhledu koupelen s uklidňující, přírodní atmosférou, trend se obrací směrem k šetrnému přístupu k životnímu prostředí, trvale udržitelnému designu v koupelně. Přírodní materiály, jako jsou dřevo a bambus, přinášejí do koupelny teplo a pohodu, která má elegantní a moderní podtext. Vzhledem k tomu jsou bílá, šedá a další neutrální odstíny přednostní v těchto elegantních prostorách. Tyto materiály v koupelnách vytvářejí scénu v nádherném kontrastu textur. Pokud jste ochotni zajít v koupelnovém designu ještě dál, pak lze doporučit krásnou obývací stěnu, která přinese do prostoru dramatickou scénu a zároveň uvnitř vytvoří dostatek úložného místa. Pro jednodušší vzhled přidejte několik pokojových rostlin. Zvláště vhodné jsou popínavé rostliny. Je to opravdu chytrý způsob, jak přeměnit prostředí koupelen k lepšímu.

LED osvětlení

Osvětlení vždy hraje klíčovou roli při formování konečného vzhledu a dojmu z téměř každé místnosti v domě. Jedná-li se o koupelnové osvětlení, vždy myslete na to, že budete často přepínat jednotlivá světla, která mají za úkol osvětlovat jednotlivé části koupelny a kombinovat je s osvětlením celkovým. Mnohé z nich musí být napevno namontovány na zdech a mají za úkol vydržet po co nejdelší období, a tak jistě nebude vhodné, vybírat mezi módními osvětlovacími prvky, které budou příliš trendové, je lepší vybírat z nadčasové klasiky, která je praktická a neomrzí se. Zvolíte-li LED osvětlení, můžete si být jisti, že se nejedná o trendovou záležitost, která vyprchá a utichne v blízké době.

Pocit tepla a pohodlí

Možná se vám stejně jako nám v redakci zdá, že zimy v posledních letech jsou poněkud delší, než bychom si přáli. Abychom měli naše koupelny v zimním období stále dostatečně vyhřáté, je dobré sáhnout po ověřené, moderní a stylové volbě, kterou představuje podlahové vytápění. Vyhřívaná podlaha přinese luxusní pocit pohody a tepla do každé koupelny. Pokud tento typ vyhřívání promyslíte do všech detailů, lze ho využít i pro ohřívání koupelnových lavic anebo věšáků na ručníky. Už nikdy nebudete muset řešit problém studených nohou, poté, co zrealizujete tento skvělý koupelnový systém vyhřívání. LED osvětlení v koupelně to je sázka na jistotu a díky němu se vám zároveň podaří konečně udělat pořádné škrty na účtech za energie.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com.

26.1.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist