Koupelnové trendy: evergreen DÉŠŤ

Koupelna je v prvé řadě místností, která musí splňovat celou řadu technicko hospodářských parametrů a k tomu musí vyhovět i bezpečnostním kritériím. Pro uživatele jsou ale důležitější jiné věci, neboť tyto problémy spadají spíše do kompetence instalatérů a montážních firem. Již přibližně 5 let známe „déšť“ a vypadá to, že je jedním ze zcela nejpopulárnějších způsobů sprchování.

Masážní vany zaměstnávaly pozornost odborného tisku a uživatelů v ČR přibližně od začátku 21 století. A masážní sprchování bylo jako trend i móda v těsném závěsu za nepřebernými variacemi bublinkových, vodních, vzduchových, kombinovaných a jiných masážních systémů, které se stávaly trvalou součástí speciálně upravených vanových těles.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Dnes už takové systémy nikoho nikterak zvlášť nevzrušují a primární péče výrobců koupelnového zařízení se ubírá velmi často směrem k maximalizaci pohodlí, komfortu, bezpečí a uživatelské nenáročnosti. Všem těmto tendencím pak zvláštním způsobem vyhovuje „déšť“, čili speciální, ale nikterak technicky náročně řešené sprchování, které je přirozené a vlastně „opisuje“ od přírody, ve které úplně normálně občas prší.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Co je to Déšť ?

Deštěm se rozumí specifický způsob sprchování, respektive použití netradiční sprchové hlavice, která se od té klasické výrazným způsobem liší:

1. “dešťová“ hlavice je široká a plochá tak, aby z ní mohlo pršet podobně jako z mraku, tedy nikoliv usměrněně jako z klasické hlavice, ale zcela do široka.

2. charakteristickým znakem je také nízký tlak vody, pod kterým  voda opouští hlavici a padá spíše volným pádem, tedy stejně, jako v přírodě.

A efekt?

Relaxace, uvolnění, kontakt s „něčí přirozeným“ a nebo alespoň s něčím, co se snaží od přírody poučit. Déšť by si mohl vyrobit takřka každý, alespoň průměrně zdatný domácí kutil. Stačilo by jen snížit podhled a instalovat mřížku, který bude déšť simulovat. Ale možná bude lepší déšť zakoupit ve specializovaných prodejnách typu koupelnových studií. Naše dokumentující fotografie jsou od f. Duravit.

Red.
Foto: Duravit

9.2.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist