Koupelnové inspirace v sexy rudé barvě

Připadá vám rudá barva sexy? Máme pro vás několik tipů na to, jak si snadno vylepšit svou koupelnu. A jestli je to sexy, to necháme na vás!

128074-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Koupelna se v průběhu posledních dvou desetiletí stala regulérní obytnou místností. Běžné hygienické úkony v koupelně pochopitelně provádíme dál, ale současně koupelnu využíváme jako prostor pro relaxaci.

Zajímavost:
podle průzkumů tráví ženy až 20 % svého volného času ležením ve vaně, muži tráví odpočinkem v horké vodě necelých 15 % volného času!

V koupelnách jsou standardem bílé nebo světlé barvy stěn. Zkuste se inspirovat a  porušujte pravidla. Vyplatí se to. Tmavě rudá nebo červená podobná barvě na titulní fotografii je velmi silná barva, kterou je potřeba utlumit. Ideálně k tomu slouží neutrální barvy bílá a černá.

1. Pokud zkombinujete rudou a bílou, vytvoříte smyslné a současně romantické prostředí.

2. Pokud zkombinujete rudou a černou, romantika ustoupí do pozadí a zesílí se smyslnost.

Koupelnové inspirace aneb sexy rudá poprvé

TIP: Velmi jednoduše proměníte výraz své koupelny použitím jednobarevných a třeba právě rudých koupelnových textilií – zejména ručníků. Prohlédněte si fotky a uvidíte, jak to funguje.

Koupelnové inspirace podruhé

TIP:Náročnější proměna si vyžádá výměnu koupelnového nábytku. Nebudete muset provádět žádné stavební úpravy. Stačí jen vyměnit např. skříňku nad umyvadlem a nahradit ji rudou skříňkou ve vysokém lesku. Můžete použít skříňku od f. Laufen nebo Dornbracht, ale zaplatíte kolem 20 000 Kč. A nebo zkuste Ikea, kde podobný produkt najdete za třetinovou cenu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Koupelnové inspirace potřetí aneb nebraňte se změně!

TIP: Nejnáročnější je kompletní výměna koupelnového vybavení. Máte-li před sebou rekonstrukci koupelny, pak se podívejte na přiložené fotografie pod článkem a zkuste použít drobné (5×5 cm) pololesklé a černé kachličky jako materiál obkladu stěn i podlahy! Vypadá to opravdu dobře. Do toho bílé jednoduché umyvadlo a vanu. A pak stačí jeden jediný detail v rudé barvě a mimořádný efekt na sebe nenechá dlouho čekat!

Na závěr se podívejte na rudou koupelnu s velkým křišťálovým lustrem. Pokud vás to alespoň trochu přitahuje, pak se nebraňte. Stejnou úpravu stěn vám provede každá malířská firma. Stačí použít latexovou barvu vytvářející povrch vhodný do vlhkého nebo rovnou venkovního prostředí a pak ji obarvit pigmentem. Pokud si troufnete, můžete to zvládnout i sami! Vymalovat koupelnu vám zabere jedno dopoledne.

A máme pro vás ještě jeden TIP! Zní to možná výstředně, ale zas tak neobyčejné to není! Zkuste spojit koupelnu s ložnicí!

Red.
Foto: Laufen, interiordesign.com, archiv redakce

28.6.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist