Koupelnové inspirace: koupelna ve vašem stylu

Vybírat koupelnu je náročná věc, podobně jako kompletní vybavování např. obývacího pokoje. I ten má celou řadu zákonitostí, podle kterých jako podle přírodních zákonů funguje a slouží svému uživateli. A ten si toho vlastně ani nemusí být vědom a udělá pak při jeho řešení mnoho chyb Pokud si však necháte koupelnu vybavit v některém z koupelnových studií, pak můžete tuto praktickou stránku zařizování přenechat personálu a na vás zůstanou „jen“ úvahy o stylu, designu či estetické stránce věci.

Nechat si vybavit koupelnu v koupelnovém studiu není věcí drahou. Je to naopak ekonomické řešení, neboť uděláte jednu velkou tržbu jednomu podnikatelskému subjektu a tak můžete žádat slevu, kterou v podstatě dostanete vždy v podobě servisu a návrhu ve smyslu technického řešení  – návrhu vaší koupelny.

Výběr stylu

Styl koupelny, respektive jeho hledání, je svým způsobem mnohem snazší, než v případě řešení jiné místnosti. Koupelna je totiž na rozdíl třeba právě od obývacího pokoje místností zcela uzavřenou, na kterou nenavazují žádné další místnosti. Koupelnu tedy můžeme řešit jako samostatnou jednu místnost bez ohledu na styl ostatního vybavení bytu. A jak postupovat? Je to vlastně velmi jednoduché. Zkuste se jen v klidu zamyslet nad tím, co se vám líbí a pak si zkuste odpovědět na otázku „proč“. Vyhnete se tak následkům podléhání krátkodobým vlivům, které po chvíli odezní, ale vám doma zůstane koupelna, která se vám už líbit nebude.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Uvažujte alespoň 5 let dopředu tak, aby i po uplynutí této doby byla koupelna tím, co vás bude uspokojovat ve smyslu poskytování požadovaných služeb. A těmi jsou za prvé vykonávání každodenní hygieny a za druhé relaxace, relaxace ve vaně, při sprchování, zkrátka relaxace toho typu, kterou očekáváme např. při příchodu do lázní.

A pamatujte, že koupena v koupelnovém studiu není koupelnou v provozu a pokud vás zaujme např. její noblesa, pak se ptejte, jak bude taková koupelna vypadat třeba. po dvou letech používání.

Red.
Foto Antonio Lupi, Ideal Standard

12.12.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist