Koupelnové inspirace

Než se vydáte do koupelnového studia, bude určitě dobré vědět, co od své koupelny očekáváte. Každá taková rozvaha se rozhodně vyplatí. Nechte se nejdřív inspirovat a pak si vyberte to, co pro vás bude nejlepší. A jaká je současná koupelnová móda? Co je to „moderní koupelna“?

125752-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Ani koupelnovému vybavení se nevyhýbají módní výstřelky a nebo trendy. Některé jsou pak doslova sezónní záležitostí a jiné se osvědčí, přetrvají a stanou se standardem či zvyklostí. Pokud se v těchto souvislostech hovoří o „moderní“ koupelně, pak se má na mysli koupelna v pravém slovy smyslu „dnešní“, tedy vyhovující požadavkům současného – dnešního člověka. A tím by vlastně mohly veškeré úvahy o soudobé koupelně skončit. Je to totiž vždy jen a pouze o naplnění očekávání a o vycházení vstříc potřebám uživatele. A co od koupelny očekáváte vy?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

„Moderní“ koupelna

Současná doba je více než bohatá na stresové podněty a informační smog. Na každém kroku se člověk setkává se nejrůznějšími sděleními, s textem a s obrazem, které se snaží zaujmout naší pozornost. Je proto velmi žádoucí věnovat při úvahách o svém vlastním bydlení zvýšenou pozornost relaxačnímu a rekondičnímu prostředí. A jedním z účinných nástrojů je pochopitelně koupelna – malé soukromé lázně. Nemusí jít přitom o náročné wellness zařízení. Stačí jen obyčejná, ale pohodlná vana, ve které je tělo příjemně nadnášeno teplou vodou. Moderní koupelna je tedy nástrojem nejen každodenní hygieny, ale také účinné relaxace.

K současným trendům, jež mají významný vliv na uživatelský komfort, rozhodně patří tzv. samočisticí povrchy. Ty usnadňují údržbu, nečistoty na nich díky speciální povrchové úpravě neulpívají a chemické přísady zvyšují hygienickou kvalitu prostředí koupelny.

Nepodceňujte bezpečí provozu koupelny. Rozhodně stojí za úvahu např. protiskluzová úprava podlahové krytiny.

Design?

Stejně jako v jiných částech obytného interiéru, i v koupelnách dominují jednoduché, přímé linie charakteristické pro minimalistický sloh. Nechte se inspirovat, ale v žádném případě nemá smysl dodržet modernost za každou cenu. Vyhovuje-li vám rustikální styl, pak „proti gustu žádný disputát“. Moderní koupelna je koupelnou ušitou modernímu člověku na míru. Měla by být v pravém smyslu osobním a intimním prostředím ke klidovému vykonávání každodenní hygieny a relaxace.

Foto firem Ideal Standard, Dorbracht, Koralle

9.9.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist