Koupelnové detaily

Co dělá dokonalost dokonalostí? Odpovědí může být pochopitelně mnoho, ale na druhou stanu, většina z nich by asi hovořila o „dotažení až do konce“ a tedy o „dopracování až do nejmenšího detailu“. Zkuste se inspirovat koupelnovými detaily, přičemž takovým detailem může být umyvadlo, malý stolek, rám zrcadla…cokoliv.

127161-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Na detailech podstatným způsobem záleží naše výsledné vnímání třeba právě koupelny. Sebekrásnější obklady stěn a elegantní vana nezachrání odpudivý vzhled koupelny, který v nás ponechá stejně tak nevábný dojem a to třeba jen kvůli nevhodně zvolené podlahové krytině a staré, špinavé a omlácené toaletní skříňce. Racionálně uvažující člověk by se dokázal v projevech nevole vůči takové koupelně mírnit a uvědomil by si, v čem spočívá podstata problému, ale stejně tak je pravdou, že většina uživatelů se rozhoduje emocionálně a je pak škoda, když je celkový dojem z koupelny pokažen třeba právě takovým nevhodným detailem, jakým je toaletní skříňka.

Koupelnové detaily: zkuste zajímavý rám zrcadla

Koupelnové vybavení je možné pojmout zcela prakticky a nehledět na vzhled a design. Stejně tak ale není problém povýšit třeba právě zrcadlový rám na málem umělecké dílo, které se stane oním zmiňovaným detailem, jež pak ovlivní celkový dojem z koupelny.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

TIP: nemusí to být zrcadlový rám, ale např. zajímavé umyvadlo provedené ve stylu, kterému se většinou říká „naturální“, česky tedy „přírodní“.

Koupelnové detaily: zkuste toaletní stolek

Pokud máte v koupelně alespoň trochu více místa, než jen na pračku a nezbytné skříňky, pak zkuste do koupelny přinést malý drobný kus nábytku, např. toaletní stolek. V koupelnových studií takový nábytek určený do koupelny bez problému sežene a věřte, že právě tento detail zvláštním způsobem promění koupelnu v místo, které bude mluvit jazykem pohodlí, zabydlenosti a komfortu. Je to zkrátka netradiční a atraktivní odkládací plocha a koupelna se tím pádem stane tak trochu obývacím pokojem. Prohlédněte si fotografie přiložené pod článkem.

Další inspirace nejen pro koupelnové detaily ve článku Koupelna jako artefakt? Možná…

Red.
Foto: archiv firem a Richter und Frenzel

23.11.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist