Koupelna – zcela nové pojetí prostoru

Aktuálně v případě rekonstrukce nebo výstavby zcela nové koupelny se již málokdo, komu prostor dovolí trochu kreativního vyžití, drží zažitého klišé „o čtyř stěnách“, tvořících čtverec, či obdélník. Naopak, tvarované interiéry jsou in a o koupelnách to platí dvojnásob…

133724-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Co se ve světě interiérového designu v oblasti koupelen skutečně nosí? Ano, je to otevřená dispozice a harmonie tvarů samotné podlahové plochy koupelny. Pokud chcete tedy i v případě vašich „koupelnových plánů“ stavět a budovat ve znamení moderních trendů, pak se na to rovnou vykašlete a začněte bourat!

Na propojení kuchyní s obývákem si už většina z vás jistě zvykla a vypadá to, že stejně tak si budeme muset zkrátka osvojit představu koupelny, spojené s dalším interiérem. Nejčastěji to bude pravděpodobně toaleta a eventuálně například  i ložnice. Milovníci soukromí a vyznavači intimních zón, kteří by nemuseli tomuto novodobému konceptu být tak nějak úplně nakloněni nemusí klesat na mysli. Tolerují se dělící příčky, které se však od těch soudobých liší tím, že mají velice tenký průměr. Mnohdy tyto členící prvky nemusí suplovat klasickou zeď. Mohou například dosahovat výšky tří čtvrtin anebo jen pouhé poloviny celkového rozměru od podlahy ke stropu.

Nabízí se také možnost použít jako dělící příčku luxfery, které kromě příznivého vlivu na světlo v koupelně a svého půvabného designu, nabízí rovněž velice obstojnou zvukovou izolaci. Díky skvělému designu a dokonale funkční realizaci některých sprchových koutů a nízko položených van se sprchovou zástěnou, je dnes možné umístit některý z těchto, doposud striktně koupelnových prvků, přímo v obytném prostoru ložnice, či obýváku. Velice působivě pak působí volně stojící, solitérní vany, doplněné o různě řešené zdobení v podobě dekorativního obložení exotickými dřevinami anebo přírodním kamenem, ale i designově tvarované solitérní vany se zlatými, či křišťálovými doplňky ve stylu glamour.

Pohrajte si také s osvětlením. Správně vybrané dekorativní osvětlení  ve stylu haute couture, povýší jakýkoliv koupelnový interiér na prostor s prvky nadčasovosti. Je to rychlé, jednoduché a nemusí to být ani drahé.

Kombinacemi kvalitních, značkových kousků (doporučujeme zainvestovat do armatur, baterií a obložení) se zařizovacími předměty do koupelny z druhé ruky nebo z výprodejů, můžete při správném a vkusném kombinování docílit nevídaně osobitého a přesto cenově přijatelného konceptu vaší nové koupelny.

Lucie Sýkorová
Foto: Freshome.com

25.5.2015 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist