Koupelna ve stylu moderního baroka

Moderní baroko je styl, vycházející z historického baroka. Specifickými znaky jsou tedy stále nabubřelé tvary, ornamenty, plasticky zdobené zdi a neotřelá barevnost, vyžívající se ve zlaté a bílé. Mnozí si jistě snadno představí, jak takové baroko vypadá například na fasádách domů. Možná vás však překvapí jeho použtí v koupelně.

110318-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Moderní barokokoupelně se vyznačuje nábytkem oblých tvarů na vysokých nožičkách a květinovými motivy na obkladech či tapetách. Takto obložené velké plochy stěn jsou dominantou interiéru, proto byste si při výběru ostatního zařízení měli zachovat střízlivý přístup.

Z barev dominují červená, bílá, černá a tmavě fialová, které můžete vzájemně kombinovat. Vše je doplněno o zlaté dekorace a plastické textury na stěnách. Výraznými doplňky, které umocní tento trend, jsou lustry, zrcadla, barokní křesílka či obrazy v barokním stylu. Punc dokonalosti dodají koupelně ozdobné armatury v mosazné nebo zlaté barvě.

Vzácný platinový povrch společně s exkluzivním zdobením, posouvá design interiéru koupelny na vyšší úroveň. Luxusní, nebo alespoň luxusně vypadající textilie jsou vhodné například jako závěsy, či jako přehoz přes doplňkové, solitérní křesílko vedle samostatně stojící vany. Hodí se satén, samet, tyl i atlas. Vyřezávaný dřevěný nábytek je jistě perfektní, ale můžete zvolit například i moderní, černě, či bíle lakovaný nábytek s ozdobným čalouněním, imitující barokní styl.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Zlaté a stříbrné obruby se v neobarokním stylu objevují především na lemech samostatně stojících van s ozdobnými nožkami (například v podobě lvích tlap). Pompézní umělecká díla do koupelny dávat určitě nemusíte. Můžete je nahradit například samolepící dekorací v černé barvě, která vypadá jako ozdobný, barokní rám obrazu či zrcadla. Doprostřed přibijte ke zdi smotaný černý satén. A luxusní dekorace v neobarokním stylu je na světě. Křišťálové lustry a honosné lampičky s blištivými stínidly mohou zkrášlovat stěny koupelny. Tvarově kyprý dekor se neomezuje již jen na obklady, plynule a tak trochu extravagantně se promítá například i na umyvadlo. I koupelnový nábytek se nese v tomto duchu. Hlavním rysem je hedvábně matná, lakovaná dýha ze dřeva a černého skla.

Zrcátka v barokním rámu můžete rozmístit různě po stěnách a nebo naopak zvolte jedno dominantí, veliké zrcadlo nad umyvadlem. Kamenné vlny a kypré tvary zdí z období klasického baroka můžete nahradit lesklou, omyvatelnou tapetou se zajímavým vzorem či texturou. Stěna za vanou může být pokryta kachlovou mozaikou ve stejném vzoru, jako je na okolních tapetách.  Exkluzivně vypadají hlavně kachle ve velkém formátu.

Barokem se můžete inspirovat i v případě, že se vaše koupelna nese v duchu minimalismu. Křeslo barokních tvarů, či lampa na sebe v místnosti upoutají pozornost a dokonale vystihnou celou atmosféru. Mohou to však být jediné solitérní kusy v celé koupelně, která bude jinak vyvedena zcela v čisté linii.

Čtěte také:

Nejbláznivější designové nesmysly do koupelny

Koupelnové proměny pro každého

Nadčasová koupelna plná technologií

Text: Lucie Sýkorová
Foto:beautifulbathrooms.blogspot.com fournimagz.com, designrumahku.com, binet.lv bagno-italia.comarch-trends.com, interiordesignsense.com milkandhoneyhome.com, bathroomoptions.com, designlabyrinth.blogspot.com, interiordesignsense.com

10.6.2011 12:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist