Koupelna v sexy červené

Podle barevné typologie je červená barva symbolem lásky, vášně, sexu a intimity. Právě proto ji můžeme směle použít i do koupelny, která má k těmto emocím poměrně blízko. Rudá je však extrémně výrazná a tudíž velmi zrádná, pojďte se proto podívat, jak ji zkrotit a „obléknout“ do ní vaši koupelnu.

110310-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Kromě smyslných myšlenek dokáže tento ohnivý odstín rovněž zahřívat organismus a zrychlovat metabolismus. V případě koupelny  dokáže červená navodit v prostoru dramatickou atmosféru, ale kupodivu může působit i něžně rozpustile. Záleží jen na barevných kombinacích a zvolených materiálech.

Jednotvárnost není sexy
Koupelna, která je na první pohled vyzývavá a provokativní rozhodně není rudou barvou přehlcená. Ve slově sexyse skrývá jistá rafinovanost a přesně tu byste měli použít i při zařizování koupelny v tomto stylu.  V případě, že zvolíte rudé obklady i dlažbu, pak do koupelny nesmí v tomto odstínu již absolutně nic přijít. Abyste nabourali jednotvárnost celé místnosti, je dobré odlišit alespoň povrchové úpravy či druh materiálu (lesklé obklady, matná podlaha nebo jednoduše vložení kontrastní kachle s texturou mezi ostatní). I tak se raději vyvarujte použití křiklavě rudé barvy na dominantní plochy – tedy alespoň pokud nemáte již jasnou představu o tom, jak to bude celé vypadat.

Provokativní detaily
Naopak velmi originálně a „rajcovněkoupelna působí, pakliže se pro rudý odstín chytře zvolí jednotlivé menší  plochy. Například dvířka u koupelnového nábytku mohou být rudá, stejně jako ručníky a jiný koupelnový textil.

Pro změkčení koupelny můžete použít polštářky s jasnými červenými akcenty, svíčky, vázičky, obrázky a květiny. Jestliže se toho nebojíte a troufnete si na „vamp koupelnu“, pořiďte si například černý křišťálový lustr ve stylu vintage (ale pouze v případě, že máte v koupelně vyšší strop). Uhrančivě bude vypadat i nebarokní svícen z tepaného, černého kovu. Jako dominanta sexy červené koupelny je nejvhodnější volně stojící vana (pokud možno s povrchovou úpravou v černém laku).

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Kov, dřevo nebo sklo?
Zcela netradičně a zároveň živočišně vypadá rudá barva v kombinaci se světlým dřevem. Ve společnosti kovových prvků se z živelného odstínu stává chladný tón. Pokud však toužíte po extravaganci a luxusu, vyberte si k rudé barvě jako přídavný materiál sklo. Výtečně vynikne i nábytek z plastu, je ale nezbytné aby krvavá barva krášlila přímo tento materiál.

Čtěte také:

Nejbláznivější designové nesmysly do koupelny

Koupelnové proměny pro každého

Nadčasová koupelna plná technologií

Text: Lucie Sýkorová
Foto: homes-designing.org,theluxhome.com, niahome.com, gharexpert.com, distroarchitecture.com, picasaweb.google.com, design-remont.info, distroarchitecture.com

20.6.2011 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist