Koupelna pro babičku

Tomu neuvěříte. Rekonstrukce koupelny v domku paní Jaroslavy se uskutečnila až po padesáti letech provozu. A nebýt výhry, možná by se v ní dál nic nezměnilo. Ale zasáhla Štěstěna a především se o to zasloužila vnučka Pavla, která babičku do soutěže nejen přihlásila, ale koupelnu také sama navrhla.

1koupelna-bohdalov-02-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: RAKO

Překvapení pro babičku

Domek v Bohdalově, který je domovem tří generací Remsových, byl původně kovárnou. Při jedné z přestaveb, před téměř 50 lety, vznikla i původní koupelna paní Jaroslavy v přízemí. Není tedy divu, že se už žlutý obklad rozpadal a z vany se paní Jaroslavě vstávalo stále hůř.

Možná by se o rekonstrukci stále jen platonicky uvažovalo, kdyby Pavla babičku nepřihlásila do soutěže s RAKO. „Babi, neznáš tuhle koupelnu?“ zeptala se jí vnučka paní Jaroslavy až ve chvíli, kdy jí v časopise s vyhlášením soutěže ukazovala fotku její vlastní koupelny.

Vnučka návrhářkou

A pak už to šlo ráz na ráz. Novou tvář koupelny navrhla babičce sama vnučka, protože jako projektantka má spoustu zkušeností. Vizualizaci koupelny ze série CASA, kde byly rozložené jednotlivé keramické prvky, připravili v creativ shopu RAKO.

Vybraná série má formát 30 x 60 cm a je svým jednoduchým stylem nadčasová. Navíc kombinace šedé a bílé lichotí malému prostoru bez okna. Horizontální formát pomáhá opticky snížit strop a koupelnu rozšířit. S obkladem ladí i velkoformátové (60 x 60 cm) šedo-béžové dlaždice Trend na podlaze.

Důkladná rekonstrukce

Rekonstrukci Remsovi pojali opravdu kompletně a prostor „odstrojili“ až na cihlu. V nové koupelně jsou tak zcela nové rozvody vody i elektřiny. Vanu nahradil jednoduchý sprchový kout bez vaničky, který je přes celou šířku koupelny. Paní Jaroslavě umožňuje pohodlný vstup dovnitř i volný pohyb při sprchování. Komfort zajišťuje i praktické sedátko.

Niku zdobí mozaika

Paní Jaroslava měla nejdříve z navrženého řešení sprchového koutu trošku obavy, ale dnes přiznává, že je s ním moc spokojená. Voda odtokovým žlábkem výborně odtéká a ven, za dveře koutu, se vůbec nedostane.

Díky využití vlastností keramické mozaiky 5 x 5 cm zde vznikla i praktická vyzděná nika, kam lze odkládat mýdla a šampony. Koupelnový nábytek v dřevěném dekoru navrhla babičce vnučka Pavla a vyrobil ho soused-truhlář. Navíc se takto provedený sprchový kout velmi snadno udržuje.

Babiččinu koupelnu si užívá celá rodina

„Teď, když už je vše hotové, z toho mám obrovskou radost,“ říká s úsměvem paní Jaroslava, která si nyní novou koupelnu užívá. A i když je to koupelna „jen o trošku větší než záchod“, jak říkal se smíchem při práci zedník, babička je z ní nadšená. O tom, že se rekonstrukce povedla na jedničku, svědčí i to, že se tam občas zajde vysprchovat i syn nebo vnoučata.

13.6.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist