Koupelna pro každého jiná: Nadčasová, barevná nebo trendy?

Každému je blízký jiný styl. Někdo má rád barvy, jiný touží být nad trendy i časem, dalšího oslovuje extravagance a poslední chce jít s módou. Měnit zařízení koupelny je náročné, a tak byste si vše měli důkladně rozmyslet. Možná vám pomůže náš přehled základních stylů a najdete v něm ten svůj.

azzurro-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Senesi

S nadhledem a nad časem

U nadčasového bydlení platí: Držet se při zdi a volit neutrální tvary i barvy, které prověřil čas. Více než kde jinde je dobrá sázka na kvalitu, protože ta přetrvává.

„Koupelnu je v tomto případě vhodné ladit do béžových či šedých tónů. Doplnit ji lze třeba zajímavým prvkem ve formě keramického obkladu s motivem mozaiky, která je také v přírodních odstínech, říká Lucie Willanderová ze společnosti Senesi.

Při použití světlých barev bude navíc i malá koupelna působit větším dojmem, béžová a režná zase mají schopnost prostor zateplit. Přírodní materiály jako dřevo a kámen tu jsou od nepaměti a jejich nadčasovost je proto prověřená.

Elegantní velké formy

Eleganci představují velkoformátové dlaždice (nad 60 x 60 cm či 20 x 50 cm), které zároveň působí velmi elegantně ať v bezespárovém provedení, nebo se spárami.

Velké dlaždice se doporučují především do větších koupelen. Design tak lépe vynikne. Ale existují i možnosti, jak je využít i v menších prostorách. Například obdélníky, které položíte na šířku, místnost opticky rozšíří.

Minimalismus nejen pro puristy

Minimalismus momentálně frčí, ale v některých částech světa patří k tradici. Ostatně jednoduchost je cestou k nadčasovosti.

Minimalistický styl nejlépe evokují barvy jako šedá, bílá nebo černá, ale také imitace betonu nebo cementové stěrky.

S uspořádáním dlaždic v koupelně se dá všemožně čarovat. S tím vám ideálně poradí koupelnoví návrháři. Možná vás překvapí, jaké kombinace vypadají dobře, i když by vás to samotné ani ve snu nenapadlo. Kombinace velkých a malých formátů, rozložení na výšku či šířku i různé barvy. Opticky se tak dají dobře oddělit či zdůraznit různé části koupelny.

Něco jiného

Pokud chcete neobvyklou a originální koupelnu, můžete zvolit netradiční tvary či materiály: „Mezi zajímavé trendy patří styl patchwork nebo dlaždice ve tvaru polygonů. Inspirací mohou být také vzory přírodních materiálů, jako je kámen, mramor nebo dřevo,“ vyjmenovává Lucie Willanderová.

Všechny výše uvedené trendy vycházejí z minulosti a tradic, takže i když jsou momentálně trendy, vůbec se nemusíte bát, že by po čase působily nepatřičně. I ty jsou totiž prověřené časem.

S barvami opatrně

Někdo má rád vdolky, jiný holky… a další barvy. V koupelně se příliš nedoporučují, a pokud ano, tak jen na snadno vyměnitelných doplňcích, ale rozhodně se jich vzdávat nemusíte.

Barvy mohou být skvělým zpestřením koupelny, ale musí se používat s citem, aby byl výsledek pěkný. Většinou radíme zakomponovat výrazné barvy spíše v menším množství, například na jednu stěnu či jako barevný pruh. Vaší fantazii se ale samozřejmě meze nekladou.

10.9.2020 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist