Koupelna je i pro děti

Tak, jako máme koupání rádi my dospělí, milují jej i děti. V současnosti se začíná objevovat nový trend českých domácností, kterým je druhá koupelna určená výhradně dětem, tedy těm menším dětem. Tento prostor velí zapojit fantazii a koupelnu dětem vybavit podle jejich představ.

Je to samozřejmě investice navíc, ale investice pro blaho vašich nejmilovanějších, vašich dětí. Navíc samostatná koupelna pro děti bude mít velkou výhodu i pro vás samotné, a to, že zabrání v té vaší koupelně každodenní ranní tlačenici.

Další výhodu v rozdělení koupelen spatřují rodiče, kteří tak již učinili, v tom, že jejich děti se snáze a rychleji naučily samostatnosti a základním hygienickým návykům, zkrátka chodit k sobě do koupelny děti baví!  Při osvojování návyků hraje u dětí velkou roli příjemné prostředí v podobě veselých barev, hravých dekoračních předmětů a zařízení předměty odpovídajícími dětskému věku. Menší rozměry zařizovacích a sanitárních předmětů vašim dětem zajistí jednodušší obsluhu veškerého vybavení koupelny


 
Do dětských koupelen lze běžně pořídit celé sady a koupelnové kolekce, které jsou svou velikostí i oblými tvary bez rohů přizpůsobené potřebám dětí. Nemusíte se tedy obávat a můžete děti v jejich koupelně nechat samotné. Tam, kde sprchová hlavice vypadá jako květina, místo umyvadlaje fotbalový míč a ze zdi na vás kouká Nemo, tam se musí líbit každému dítěti.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Designéři navrhují do těchto prostor nejrůznější vychytávky a malé děti je jistě ocení. Může se jednat třeba o pestrobarevné nástavce na sedátko WC, stupínky nebo stoličky s nášlapnou plochou opatřenou protiskluzovým povrchem, žínky ve tvaru zvířátek anebo dětské věšáky na sadu příjemně měkoučkých ručníků a osušek.


  
Umyvadla pro děti mívají sníženou hloubku a bývají vybavena takovým typem odtoku, aby nemohla přetéct. Vanu pro děti vybírejte v menších rozměrech. Postačí délka mezi 120 a 160 cm, dostačující šířka bude do 70 cm. Dětské vany se obvykle vybavují protiskluzovými podložkami anebo nálepkami. Ty seženete třeba ve tvaru delfínů, mořských hvězdic nebo mušlí. Jako velmi praktická se ukázala madla na okrajích van. Usnadní malým dětem stabilitu při pohybu na kluzkém povrchu.

Pokud místo vany v dětské koupelně zvolíte raději sprchový kout, i ten může sloužit ke koupání dětí, jestliže jej vybavíte hlubší sprchovou vaničkou. Baterie vybírejte termostatické s pojistným ventilem, abyste předešli opaření dětí. Vhodné je u baterií i vybavení omezovačem horké vody.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

S problematikou koupelen souvisí úzce problém s bezpečností dětí.  Těmito záležitostmi se zabýváme v našem dalším článku s názvem: „Bezpečný domov pro děti“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: makehomedesign.com, digsdigs.com, homedecor-idea.com, sweethomedecorate.com, designrumahku.com, homedit.com, turbosquid.com, besthomepicture.com, jika.eu, homefurniturecatalogs.com, kidsproblem.com, besthomedecorators.com, apartmenttherapy.com, newsinteriordesign.com, sweetydesign.com

4.12.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist