Koupelna jako na zámku a s patinou!

Koupelně se nevyhýbá žádný z trendů, který se projevuje v ostatních částech obytného interiéru. Moderní, tradiční, či retro vybavení obývacího pokoje má svůj ekvivalent také ve vybavení koupelny. Přesto ale existuje něco, čeho si na jednu stranu klidně dopřáváme třeba právě v obývacím pokoji, ale pro koupelnu to neplatí. Mluvíme o patinovaném nábytku, o nábytku, který je nový, ale tváří se staře. Znáte takové „staré“ a přesto nové vybavení koupelny?

125660-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Když si prohlédnete nabídku světových producentů koupelnového vybavení, např. Ideal Standard, Dorbracht, Keramag, Koralle či Villeroy & Boch atd. , pak najdete spoustu stylů a designů koupelen, od jejich městského typu přes výstřední či usedlé koupelny až ke koupelnám futuristickým či jakoby venkovským, ale vždy budou nové a také budou jako nové vypadat, i když jejich vzhled bude vycházet ze životního stylu třeba právě 18 století.

Přesto existují producenti, kteří nabízejí staře a věkem opotřebovaně vypadající vybavení koupelny a přitom se jedná o vybavení nové a podléhající běžná záručním podmínkám.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Vyhovuje vám takový styl? Pozor na vlhkost a změnu teploty!

Pokud ano, pak si ale dejte pozor na to, aby vaše nová a staře vypadající koupelna byla opravdu stará jen zdánlivě a platí to zejména na její „vnitřek“. Tam, kde moderní koupelny používají nerezové či jiné současné a odolné materiály, by neměly být použité materiály historické či snad dokonce opravdu staré. A největší nebezpečí číhá v případě staře vypadajícího dřeva, které má nejen zvládnout každodenní provoz, ale také provoz vystavený vlhku a změnám teploty!

TIP, respektive doporučení: pročtěte si pořádně záruční podmínky. Nemusíte studovat žádné předpisy. Jde jen o to, aby v dokumentu nebyly uvedeny žádné výjimky z běžného záručního servisu a služeb. Vaše koupelna má jako stará pouze vypadat, ale sloužit musí jako nová a to i „de jure“.

Red.
Foto Provence et fils.com

15.8.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist