Koupelna jako artefakt? Možná…

Léto je období dovolených, méně se spěchá a jakoby bylo náhle na všechno více času. A tak i v redakci Livingu zbyl prostor na to, vybrat např. nejzajímavější koupelnový projekt dostupný na našem trhu. A zaujala nás…. SUPERNOVA od Sieger Design.

Koupelna musí pochopitelně v prvé řadě dobře, tj.spolehlivě a bezpečně fungovat, ale stejně tak je dobré, pokud dokáže poskytnout uspokojení i po estetické stránce. Konec konců, koupelna je relaxačním prostorem a těžko odpočívat v něčem, co nám vyhovuje pouze když máme zavřené oči. Mimochodem, když se mluví o něčem, např. o koupelně jako o „designové záležitosti“, tak co to vlastně znamená?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Design, socha, Supernova

Co je a není designem se stává častým námětem článků a diskusí a i na Living.cz jsem se tomu několikrát věnovali. A tak snad jen stručně zmíníme, že jedním z lexikálních významů pojmu „design“ je „snoubení krásy a účelnosti“. Myslíme si, že je to trefné a v případě námi vybrané koupelny SUPERNOVA to platí zrovna tak. SUPERNOVA se nám jeví jako mimořádně zajímavý „designový“ počin, který nabízí prostor pro každodenní hygienu, umí poskytnou místo k příjemnému ležení v teplé vodě, dokáže uspokojit relaxačními programy a současně má i odpočinkové lužko. To vše ve futuristickém balení, které dovoluje uvažovat o SUPERNOVĚ jako o „soše“. SUPERNOVU nabízí známý výrobce Dornbracht.

Inpirace také ZDE.

Red.
foto: Dornbracht

27.7.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist