Koupelna – inspirace pro vás

Koupelna by měla být místem očisty a relaxace těla a mysli. V našich, většinou omezených podmínkách a uspěchaném způsobu života se spíše stává rychlou zastávkou na cestě za povinnostmi. I když v duchu sníme o oáze, kde zanecháme problémy všedních dní, v praxi jsme šťastni, když se nám povede do mezery mezi umyvadlo a zeď nacpat i pračku. Kdybyste si však mohli vybrat tu vaši koupelnu, jaká by byla?

128509-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Pokud stavíte a máte možnost si navrhnout koupelnu podle svých představ, je to vaše obrovská výhoda. Můžete si dovolit být kreativní a pohrát si s rozmístěním a barvami. I v koupelně, která nabízí méně prostoru, lze vytvořit příjemné prostředí. Nepsané pravidlo každého designéra je, pokud máte prostor, nechte každý kus nábytku naplno rozehrát, ale jestliže nemáte dostatek místa, vyhrajte si s barvami a doplňky. Naše inspirace pro vás, jsou nejzajímavější fotografie koupelen světa, které  naleznete v galerii pod článkem a hlasovat můžete v anketě na pravé straně.  Která se vám líbí?

Koupelna s číslem 1 nabízí propojení s přírodou díky umělým kapradinám a listům. Koberec z dlouhým chlupem navozuje iluzi trávy a barva podlahy zase písek. Koupelna nabízí štědrý prostor, který příjemně ohraničují zdi obložené přírodním obkladem.

V koupelně číslo 2 se sází na dramatičnost a zdobení a exkluzivitu materiálu. Nemusí to však být pravda. I umělé materiály inspirované mramorem jsou velmi oblíbené, protože jsou levnější, lehčí a lépe se s nimi manipuluje.

Velmi moderní koupelna číslo 3 je spojením nového designu s krásnou prošlých století, povšimněte si zdobného svícnu. Černá barva atypické  volně stojící vany koresponduje se strukturovanou zdí stejné barvy a vše je přerušeno dřevem, které prostor zateplí.

Černočervená koupelna číslo 4 patří do velmi moderního bytu, který je průchozí a kde naleznete maximálně dvoje dveře. Vířivá vana je zdrojem relaxace a prosklená sprcha zase slouží na rychlou ranní sprchu.

Koupelna
na obrázku číslo 5 je ve hnědofialové barvě, která je moderní. Je také velmi prostorná, ale tolik se  tady nesází na praktičnost, spíše na vzhled. Nabízí však zajímavě řešený úložný prostor na koupelnové maličkosti, který nikterak neruší konečný dojem.

Koupelna číslo 6 je propojena se šatnou, což je jak příjemné, tak i funkční. Sterilita bílé barvy je přerušena použitím přírodního dřeva a modrá barva je dodána na oživení.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Pro odpočinkové labužníky máme koupelnu číslo 7.  Umístění a použité barvy k relaxaci přímo vybízejí a efekt ohně vzbuzuje pocit domácího krbu, tepla a bezpečí.

Romantické duše jistě potěší pohled na koupelnu číslo 8. Je jak vystřižená z historického románu. Údržba však bude složitější, stejně jako shánění polstrované zlaté vany.

Bílofialová koupelna číslo 9 vyniká zajímavou stříbrnou vanou a aplikacemi na zdech, které prostor zateplují a činí ho veselejším.

Opravdovým bonbónkem se stává koupelna číslo 10. Nejen svým ojedinělým designem ale i propojením s okolní přírodou. I v domě bez výhledu do zeleně by přinášela pocit, který máte, když se na dovolené ponoříte do teplé vody a nic a nikam už nemusíte.

Více inspirace naleznete v článku Inspirace: Koupelny, které mají styl

Sabrina Harisová
Foto: dornob.com, home-designing.com, azine.com

12.10.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist