Koupelna celá ze dřeva

Dřevo je materiál velmi tradiční, přírodní a má své příznivce. Stejně tak můžeme dřevo vnímat jako variantu za keramiku, kov či plastové hmoty tradičně používané pro výrobu koupelnového vybavení. Uživatelské vlastnosti jsou v podstatě stejné, ale efekt dokáže být až nesrovnatelný. Relativní potíž je pouze vysoká cena.

Dřevo přirozeně láká výrobce i designéry ve jménu dnes tolik populárního „návratu k přírodě“. Dřevo je navíc materiálem ekologickým, neboť pochází z obnovitelných zdrojů. Člověk je na něj jako na materiál zařizovacích předmětů zvyklý a má k němu vypěstovanou důvěru. Pokud se de dřevem citlivě pracuje, může po právu vzbudit dojem něčeho mimořádného a výjimečného. V koupelně to pak platí takřka dvojnásob.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Poněkud vyšší cena

Jediná potíž s dřevěným koupelnovým vybavením spočívá v jeho exklusivitě. V drtivé většině je totiž materiálem van či  umyvadel keramika, kov (smaltované vany) a nebo akrylát a dřevo se na jejich výrobu používá skutečně výjimečně. Tomu také odpovídá výjimečná cena. Na obrázcích zobrazená vana (Athéně, výrobce Top Impex) stojí necelých 58 tis.Kč a exklusivní sprchový box Aphrodite si vyžádá investici takřka 278 tis. Kč.

Dřevo v interiéru: inspirativní fotogalerie

Red.
Foto Top Impex, koupelny Sapeka

4.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist