Koupelna blíž k přírodě

Okolnosti nás často nutí přibližovat své sny realitě. Pokud jsme měli s koupelnou velké plány a ukázalo se, že některé z nich zkrátka a dobře nevyjdou, nedá se nic dělat. Koupelnu pak musíme přizpůsobit buďto menšímu prostoru, omezeným možnostem vytápění, každodennímu praktickému používání anebo třeba malým dětem v rodině. Ale pokud sníme o koupelně s přírodními prvky, nejčastěji se dřevem, nemusíme se příliš omezovat, výběr těchto materiálů na trhu je v současnosti dostatek.

120226-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Někdy se necháme unést při prohlížení nejrůznějších katalogů koupelnami, které jsou v nich zobrazené. Těžko si však vždy můžeme přenést do vlastní koupelny všechny atributy, a tak je třeba brát obrázky z katalogů obvykle pouze jako inspiraci. Nějaký ten dobrý nápad, barevnost nebo zajímavý prvek se dají do našeho interiéru vždy přenést, ale jako celek to vyjde málokdy.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Zajímavým prvkem objevujícím se v koupelnách v poslední době jsou přírodní jevy. Voda, jako by dostala více volnosti, v otevřených bateriích teče zcela viditelně, jako by to bublal nějaký horský potůček, nebo voda protékala starým dřevěným korytem. Dřevo v koupelně má výraznější kresbu, keramika v koupelně se zaobluje, jakoby se jednalo o zvětšené říční oblázky.

V koupelně, kde chcete být blíž přírodě, nic nezkazíte květinami, spíše naopak. Bambusy, kapradiny některé druhy palem, tyto a ještě mnohé další rostliny vám budou vděčné za zvýšenou vlhkost v ovzduší.
Pokud se barevnost vaší koupelny ponese v přírodních odstínech dřeva, ale třeba i v bílé barvě anebo v barvě slonové kosti, tak to celkové přírodní ladění koupelny jen podtrhne. Dřevěná podlaha v takovéto koupelně, která má být blíž přírodě, bude mít své opodstatnění.

Nezapomeňte, že koupelna je místnost poměrně malých rozměrů a navíc plná různých předmětů. Není tedy vůbec třeba vnášet do ní chaos zbytečným směšováním různých stylů a tvarů. I sanitární výrobky proto vybírejte všechny v jednom, stylu od jednoho výrobce a s jednotným designem. Jen tak se bude moci vaše koupelna stát ukázkou pohody a elegance.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Pro inspiraci nahlédněte do našich dalších článků věnovaných koupelnám: „Mini koupelna stylově“ a „Zařiďte si koupelnu v retro stylu“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: mybathroomoasis.co.uk, wealdenfinefurniture.co.uk, gumtree.com.au, besthousedesign.com, sinksgallery.com, design-building.com, homeklondike.com, beinteriordecorator.com, architecthousedesigns.com, ciiwa.com, designer-world.info, homedesigninterior.com, besthomedecorators.com

1.11.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist