Konev – praktická dekorace nejen do zahrady

Obyčejná plechová pozinkovaná konev s kropičkou určitě dobře plní svůj účel na zahradě i v interiéru, jenže dnes vybíráme takové předměty nejen prakticky, ale také tak trochu pro ozdobu. A tak mnohá konev i konvička skončí nakonec jako dekorativní předmět.

Navíc designéři se předhánějí v nápadech i u takových zdánlivě obyčejných předmětů. Konvičky na zalévání pokojových květin  žijí s námi v interiérechpo staletí, takže i dnes najdete v obchodech nejrůznější tvary a styly, od načančaného porcelánového „rokoka“ až po nejmodernější orientální nebo cool italský design.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Zahradní dekorace
Zalévání je v létě činnost pro zahradníka neodbytná a pravidelná. Proto konev často zůstává stát po ruce na viditelném místě. A tam může pěkná  zelená, červená, žlutá nebo modrá plastová, která je navíc lehká a tudíž praktická, fungovat zároveň jako efektní barevná dekorace mezi rostlinami nebo na zeleném trávníku.

Nástěnné dekorace – velká inspirativní fotogalerie

Proč by ale stará plechová konev nemohla ještě sloužit? Stačí trochu barev a máte z ní pěknou vázu pro kytici ostříhaných větviček z okrasných keřů a dokvétajících letniček. Zručný malíř ozdobí tělo konve lehce naivním  obrázkem sluníčka, domečku nebo kvítků, méně šikovný natěrač třeba jen zvýrazní lemy a kropičku sytější nebo kontrastní barvou. Použít můžete běžné barvy na kov, kterých je kolem domu většinou zásoba.

Inspirativní zahrady a terasy – Velká fotogalerie

Celý článek Konev – praktická dekorace nejen do zahrady si můžete přečíst na Magazínu Zahrada

2.2.2011 2:08

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist