Komody, truhly nebo skříňky – stačí si jen vybrat

Ať máte o úložném prostoru jakoukoli představu, jistě dnes není žádný problém vybrat si ze široké nabídky úložných prostor na prádlo. K tomuto účelu stejně dobře poslouží komody, solitérní prádelníky anebo nejrůznější lavice případně dřevěné truhly.

121557-1100x618.jpg Celá galerie 31 Zdroj: archiv redakce

Současná doba využívá prádelník nejčastěji jako součást ložnice. Podoba tohoto kusu nábytku je obvykle vyšší či podlouhlá komoda se zásuvkami. Často však uvidíme i malované nebo historické truhly po předcích, či imitace těchto historických kousků v naprosto moderním provedení. Také se můžeme setkat se skřínkami kufříkového typu s členěnými zásuvkami anebo například se skříňkami v dýhovaném nebo lakovaném provedení.

Další funkci prádelníku lze spatřit v prostoru na jeho horní desce. Ten může plnit čistě dekorační účel. Nejčastěji bývá ozdoben květinami, efektním zrcadlem, fotografiemi ve stylových rámech anebo keramickými či skleněnými vázami. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

Komody mohou plnit i další účel, mohou fungovat jako úschovna na dokumenty, časopisy, cennosti, v dětském pokoji jako úkryt na hračky nebo školní potřeby. Komody mají oproti truhlám tu výhodu, že je možné je kombinovat. Pokud mají stejný dekor, není to problém. Truhly se však většinou do interiéru umisťují tak aby vynikly jako solitérní kousky. Takže je kombinovat nelze.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie skříní

Pokud však obsah těchto úložných prostor tvoří prádlo, jistě budeme mít zájem na tom, aby co nejpěkněji vonělo. K provonění obsahu můžeme použít příjemně vonící pevné mýdlo anebo podle receptu našich babiček využít svazečky či pytlíčky s levandulí a dalšími vonnými bylinkami. Prádlo se tak nejen provoní, ale zároveň bude chráněno před škůdci. Stále větší popularitu v tomto směru nabývají vonné papíry.

Šatní a vestavěné skříne – fotogalerie


Náš další článek s názvem „Jak vyřešit úložné prostory“ vám také jistě v mnohém napoví, jak se vypořádat se stálým nedostatkem úložných prostor v bytě.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: furnituretrendzona.com, alberni.ca, beeguis.info, feelthehome.com, salliegoetsch.com, schoppingcherchons.com, oakfurniturehouse.co.uk, turnersfurniture.co.uk, gustavian.com, kingshatantiques.co.uk, wintersmoon.bigcartel.com, littletreefurniture.co.uk, homesdirect365.co.uk, mfi.co.uk, con-tempofurniture.co.uk, firstfurniture.co.uk, squintlimited.com, harrogateinteriors.co.uk, homesdirect365.co.uk, livingitup.co.uk, barkerandstonehouse.co.uk, hulstalondon.co.uk, harrogateinteriors.co.uk, vivalagoon.com, rusticoak.co.uk, woodworkhut.com, occa-home.co.uk, frenzedwaters.com, goantique.co.uk, frenchbedroomcompany.co.uk

21.9.2012 12:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist