Kombinované čističky s kvalitní filtrací vám pomohou zbavit se také vlhkosti

Pokud se potýkáte ve své domácnosti s vlhkostí, může vás to docela potrápit. Především proto, že zvýšená vlhkost vytváří ideální prostředí pro tvorbu plísní, které zase stojí za nejrůznějšími respiračními problémy. Kromě toho způsobují rovněž alergické reakce, a to zejména jejich póry. Právě póry plísní se velice snadno uvolní do prostoru a způsobují podráždění dýchacích cest. Abyste se všem těmto negativům pokud možno vyhnuli, je potřeba udělat razantní kroky.

perex_titulka-2-1100x618.jpg Zdroj: Gavri s.r.o., Pixabay.com

Pořiďte si kombinovanou čističku

V prvé řadě je vhodné, aby si každý, kdo má potíže s plísněmi, zkusil uvědomit, zda náhodou málo nevětrá. Případně zda nevětrá nevhodně, což platí především pro zimní měsíce, kdy je potřeba větrat po krátkou dobu a nárazově. Pokud to tak to neděláte, zvyšujete si vlhkost v interiéru a chladne vám zdivo. Pokud se ale nedaří zjistit příčinu, určitě je vhodná čistička a odvlhčovač vzduchu v jednom. Tento kombinovaný přístroj zároveň umí bojovat se zárodky plísní. Kvalitní přístroje totiž jsou vybaveny:

  • Ionizátorem
  • Důmyslnou filtrací

Se zárodky plísní dokáže bojovat právě ionizace. Lepší kombinované čističky je mají dnes běžně. Kromě toho bývá přítomen také účinný HEPA filtr. Tento filtr zachytává ty nejjemnější mikročástice, ať už se jedná o alergeny jako póry plísní či pyly, případně třeba prach.

Další možnosti zlepšení kvality vzduchu

Pokud jsme hovořili o čističkách, tak si můžete dnes pořídit také čističku, která pracuje na elektrostatickém principu. Taková čistička vzduchu nepotřebuje měnit filtry. Díky tomu vám odpadne obtěžující údržba.

Někdy může být problém s vlhkostí mnohem větší. Často vlhne zdivo od podloží, a to typicky ve sklepě. V takovém případě se vám může hodit vysoušeč zdiva. Je vhodným řešením také v tom případě, pokud se váš sklep čas od času ocitá pod vodou vlivem zvýšené hladiny podzemních vod.

17.6.2021 12:57 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: čistička vzduchu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist