Kolekci koberců Grund navrhli sami zaměstnanci

Unikátní příležitost získali zaměstnanci rodinné firmy Grund, když se nečekaně sami stali designéry nové kolekce koberečků ve stylu mandal. Tyto znovuobjevené vzory oblíbené tibetskými mnichy dávají možnost odtrhnout se od každodenních starostí, najít si chvilku pro sebe a vrátit se ke své podstatě.

Sen, který se stal skutečností

Samotný nápad vyrábět koberce se vzory vzešel od jedné ze zaměstnankyň, které se zdál několikrát sen, že by měli vyrábět koberečky ve vzorech mandal. „Okamžitě jsem pochopil, že to bude úžasný projekt nejen pro firmu, ale hlavně pro naše zákazníky a navíc i naše zaměstnance“, vzpomíná Jiří Grund, generální ředitel firmy.

Jde opravdu o unikátní počin, nejen v poměrech České republiky. Proč by měli navrhovat jen designéři? Koberečky jsou vyráběné pro lidi, a tak je možná osloví lépe takové, které pocházejí od nich.

Navíc mandaly jsou v současnosti velmi populární. Relaxační metoda je vhodná pro dospělé i děti, z nich zároveň dělá umělce. Mandala je něco kouzelného. Nepatří do žádné kultury či náboženství. Tento nadčasový symbol jednoty a rovnováhy pochází ze staroindického sanskrtu a znamená kruh či magický oblouk. Ať už mandala bude těšit mysl i tělo pouze z estetických důvodů nebo využijete její léčivé síly, hodí se skvělé do každého interiéru. Mnozí si jí dokonce umisťují na zeď, jako obraz.

Pastelky do ruky!

Každý ze zaměstnanců tak dostal do ruky pastelky a začal tvořit. Vznikl ale nový problém. Který z návrhů vybrat – vznikly jich totiž desítky.

Navíc každý z načekaných designérů získal na svůj návrh smlouvu, která mu zaručuje provize z jeho prodeje. Vedení této české firmy si svých zaměstnanců váží a lidé jsou nadšeni. Nejen, že mohou dělat svými návrhy mandal druhým radost, ale navíc se nečekaně stali placenými umělci.

Kolekce tak splnila svůj účel. Vznikala ve zcela čisté energii s jediným cílem – potěšit druhé. Zaměstnanci každý model navrhovali s láskou, a tak nejen krása jednotlivých modelů, ale i energie, kterou mandaly vyzařují, jsou tím, co je na kolekci kouzelné.

Mandaly pro dobro

Výroba mandal spočívá ve vysypávání předem daných obrazců různobarevným pískem. Jejich tvoření je velice oblíbené mezi tibetskými mnichy. Na jedné mnich pracuje i několik dní a nocí, když precizně nanáší barevný písek zrníčko po zrníčku, aby zhmotnil energie, duchovní poselství i jiné světy. Když je mandala hotová a vypadá jako nádherný obraz, proběhne obřad a následně mniši mandalu zničí. Písek shrabou a vsypou ho do řeky. Jako znamení pomíjivosti.

Kolekce kobercových mandal bude šířit dobro i dále. Deset procent z každé prdané mandaly během července a srpna bude věnováno organizaci MOST, se kterou Grund mnoho let spolupracuje a podporujeme její charitativní projekty v Tibetu a Indii.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: archiv firmy Grund

27.6.2016 3:41

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist