Klimatizace bez venkovní jednotky: Má smysl si ji pořídit?

Lidí, kteří hledají klimatizaci bez venkovní jednotky přibývá. Je to dáno pravděpodobně obavami z nedostatku místa pro venkovní klimatizační jednotku. Pokud patříte mezi ně, pak si nenechte ujít tento článek.

perex_titulka_living-1100x618.jpg Zdroj: Bterm.cz

Klimatizace bez venkovní jednotky, neboli mobilní klimatizace

Tyto klimatizace tvoří pouze vnitřní jednotka, která je mnohem levnější, než splitová či multisplitová klimatizace, ale toto řešení má oproti klasickým klimatizacím hned několik nevýhod:

  • Hadice od mobilní klimatizace, která odvádí teplý vzduch z místnosti se umisťuje do okna. Dá se v podstatě říct, že pootevřeným oknem proudí do místnosti horký vzduch z venku, a tak není možné místnost pořádně vychladit.
  • Pokud bude okno dobře utěsněné, v chlazené místnosti bude vznikat díky tomu mírný podtlak, který způsobuje proudění teplého vzduchu z ostatních nechlazených místností do chlazené místnosti, a to snižuje efektivitu mobilní klimatizace.
  • Možná jste uvažovali o klimatizaci bez hadice, což by výše uvedené body vyřešilo, nicméně v tomto případě se nenechejte nachytat, nejedná se o klimatizace v pravém slova smyslu, ale o ochlazovače vzduchu, kdy ochlazovač prohání vzduch přes vodní filtr. Nepočítejte s tím, že by toto zařízení ochladilo teplotu v místnosti o několik stupňů.

V neposlední řadě jsou mobilní klimatizace hlučné, protože veškeré komponenty, které vytváří hluk jsou běžně ve venkovní klimatizační jednotce, ale v tomto případě je máte přímo v místnosti.

Pokud chcete veškerý komfort spojený s klimatizací, zcela jistě se oplatí investovat do klasických splitových či multi splitových klimatizačních jednotek (oblíbené jsou např. klimatizace Daikin, Samsung či Panasonic). Díky klesajícím cenám jsou dostupné pro daleko více lidí, než tomu bylo dříve. Kvalitní klimatizace nic nenahradí, v létě efektivně chladí, v zimě naopak topí. Na klimatizace se navíc vztahuje i levný elektrický proud, ušetříte tak nemalé finanční prostředky za elektrickou energii ve vašem domě či bytě.

1.7.2021 11:54 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist