Klidné Vánoce v pohodě?

Zkuste prožít letošní Vánoce v klidu, tedy bez stresů a nervozity, která vám adventní čas promění v zatěžkávací zkoušku vašich nervů. Je to poměrně jednoduché. Stačí si dát nohu přes nohu a proškrtat seznam všeho toho, co obvykle považujete za nutné udělat, zařídit a stihnout. Lékaři radí: udělejte to hned teď, pokud možno ještě dřív, než se rozjede spirála nervozity. Je možné vyžít řadu služeb.

126043-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

V prvé řadě je opravdu možné pokusit se zredukovat množství všeho „nutného“, bez čeho si na první pohled nedovedeme představit tzv. šťastné Vánoce. Ty jsou navíc opravdu, ale opravdu každý rok. Nic nikomu nikam neuteče. Máme pro vás několik tipů a rad od redaktorů a lékařů na prožití klidných Vánoc.

Nepřehlédněte – Velká galerie vánočních dekorací

Dárky a megalomanie

Není nutné zahrnout své blízké desítkami darů, které je potřeba vymyslet, koupit, sehnat a vystát na ně frontu. Stačí jeden, dva dárky, které jsou upřímně darované. Čas strávený nakupováním se najednou výrazně zmenší. Od dárků se očekává, že udělají radost a potěší nikoliv svou cenou, ale tím, že dají najevo city. Obdarovaného nebudeme mít méně rádi, když mu koupíme dárek za 5 000Kč a ne za 10 000Kč. Dárky je dobré kupovat asi po celý rok a ne až v čase vyloženě předvánočním.
Ideální je využít nabídky nákupu přes internet. Není nutné nikam chodit a je to většinou levnější, protože prodávající nemusí platit nájem za kamennou prodejnu.

Vánoční úklid a hromady cukroví

Dopřejete si klidu a nechte vánoční úklid na dětech, případě si opravdu najměte profesionální hospodyni. Není to tak drahé a za klid to stojí. Když si necháte vyluxovat. Utřít prach, umýt okna, koupelnu a toaletu v bytě kolem 80 metrů, pak zaplatíte něco okolo 2000Kč. To se vyplatí.Vánoce není nutné trávit konzumací jídla. Pokud pečete cukroví, možná stačí napéct opravdu na ty tři dny svátků a tzv. na chuť. Nepotřebujete např. 10 kg cukroví.

Přejeme Vám klidné svátky

Redakce Living.cz
foto archiv
26.11.2008 10:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist