Klidně spát i na dovolené? Bojíte se zlodějů?

Léto je v plném proudu a mnozí z nás si teprve budou užívat zaslouženého odpočinku. Jaké by to ale bylo nepříjemné překvapení, kdyby po návratu na vás čekal vykradený byt? A jak se bránit, pokud nemáte žádné poplašné nebo jiné specializované zařízení?

125593-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

Po prvním měsíci prázdnin je podle statistik zřejmé, že letošní léto není v ničem pozadu a platí to i o počtu vykradených bytů. Neexistuje žádné nepřekonatelné zařízení, které by váš majetek uchránilo, ale je možné zloděje neprovokovat a nedávat jim najevo, že jste právě na dovolené.

1. Prvním indikátorem vaší nepřítomnosti je nevybraná a přetékající schránka na dopisy. Dohodněte se s někým, třeba se sousedem, ať vám ji vybírá.

2. Před odjezdem rozhodně nechte roztažené závěsy

3. Pokud je to možné, dohodněte se s někým, aby  k vám občas zašel a když už vám bude např. zalévat  pokojové květiny, tak pak ať také např. jednou nechá rozsvíceno v jednom a podruhé v jiném pokoji. Zloději byt většinou několik dní pozorují a když vidí, že se v něm dějí změny a že v něm tedy někdo je, pak si mohou nechat zajít chuť.

4. Rozházené boty přede dveřmi jsou také relativně spolehlivým indikátorem, že je někdo doma. Před odjezdem se přece většinou vše upraví tak, aby po návratu člověk přišel do uklizeného. Nepořádek naopak dává najevo něčí přítomnost.


5. 
Máte-li důvěru ve vaší elektroinstalaci, pak nechte hrát rádio, čímž můžete opět vzbuzovat iluzi, že byt je právě obývaný.

6. Pověšené prádlo na okenním sušáku sice také dokáže vytvořit iluzi, že jste doma, ale pokud zloděj váš byt sleduje několik dní tak, aby měl jistotu, pak i tenhle „trik“ odhalí.

Red.
Foto archiv redakce a joy.cz

25.7.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist