Klasickou kuchyň, moderní? Nebo HI-TECH?

Podobný problém asi řeší celá řada uživatelů připravených vybavit svůj byt novou kuchyňskou nábytkovou sestavou. Ale možná jsou už dopředu připraveni a nebo alespoň tuší, co vlastně chtějí. Je to vlastně jen o pocitech, uživatelské vlastnost jsou totiž ve všech případech srovnatelné. A důležitou roli také hraje to, zdali doma budete a nebo nebudete vařit.

124966-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Návrháři v kuchyňských studiích hovoří o dvou základních typech zákazníků. Jedni jsou ti, kteří mají a nebo chtějí mít doma kuchyň prostě proto, že je to zažitá věc a většinou si přejí zejména velkou lednici a výkonnou mikrovlnnou troubu k přípravě polotovarů. Ti druzí pak chtějí kuchyň jako svého druhu centrum obytného interiéru a vaření je pro ně radost i nutnost, bez které si nedovedou život vůbec představit.

Tradičně orientovaní zákazníci dávají přednost klasickým tvarům kuchyňského nábytku a vybírají i stejně tak tradiční technologie typu klasická trouba či plynový sporák. Naopak promoderně vystupující klienti vyžadující to, čemu se zvykově a dost nepřesně říká „designová“ kuchyň a tomu také odpovídá i požadavek na její výbavu, např. speciální druhy ohřevů.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

A jak se v kuchyňských studiích radí těm, kteří nejsou ještě rozhodnutí?

Zejména pokud máte kuchyň jako součást jednoho velkého otevřeného prostoru, tedy nejčastěji obývacího pokoje a jídelny, je vhodné brát při výběru kuchyňského nábytku ohledy na stávající vybavení obytného interiéru. Nejednodušší je „zopakovat“ v kuchyni nějaký prvek z toho, co se už někde jinde v bytě vyskytuje. Pokud se např. v pokoji objeví stejná madla skříněk, jako v kuchyni, a k tomu bude mít nábytek podobnou barvu, budou mít obě místnosti či oba funkčně vymezené prostory něco společného a budou k sobě tzv. „ladit“. Takové drobné, ale viditelné detaily, dokáží dva odlišné styly nábytku sladit a hlavně sjednotit.

Přemýšlejte nejen o tom, jak žijete dnes, jestli většinu jídel sníte v restauracích a doma si tak maximálně něco ohřejete, ale myslete také na to, že se situace může za několik let změnit, přijde rodina, stáří, budete pečovat o své rodiče atd. Kuchyňskou sestavu si přece kupujeme tak, aby nám pár roků vydržela a nechceme si hned pořizovat novou.

 

Velká fotogalerie moderních interiérů

Karel Holý
Foto Kuchyně Sýkora, Aldus, Hanák nábytek
25.2.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist