Klacíky, kamínky, lisované květiny – jak je využít k dekorování interiéru

Výskyt přírodních prvků v našich domovech považuji za nezbytnost. Jedná se o decentní a téměř vždy vkusnou dekoraci. Opravdu, přírodními prvky se toho moc zkazit nedá, ale to hlavní je, že mít doma alespoň kus přírody prostě a jednoduše potřebujeme! Lákají vás přírodní obrazy? Stačí pár větví. A nejen z větví se dají tvořit zajímavá díla…

shutterstock_709994638-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: shutterstock.com

Stylový rám na začátek

Rám už možná máte doma v šuplíku či odložený na půdě. Můžete mu dát novou tvář zrestaurováním. Anebo si ho vyrobte slepením popřípadě sešroubováním 4 prkýnek, takový rám například s větvemi vypadá výborně. Dopředu si rozmyslete, jak chcete mít obraz velký a jestli má být jen samostatný, či zda má být na pokračování.

Skvostné větve samy o sobě

Vybrat si můžete větve v podstatě z jakéhokoliv stromu. Každému se líbí něco jiného a tak i interiéry jsou různorodé. Příroda nám zajistila nepřeberné množství všemožných typů dřevin, neváhejte je tedy využít. Nezapomeňte na kořeny, díky nimž můžete vytvořit odvážnou dekoraci. Vyberte zajímavě zohýbané nebo barevné větvičky.

Pokud chcete začít decentně, velice hezky působí větve z břízy. Pak už zbývá je jen upevnit tavnou pistolí nebo lepidlem.

Pokud máte rám, který má vzadu vyhloubený okraj, stačí větve pořádně zapřít, ale pozor na sesychání. Přílišné prohnutí větviček dozadu není úplně žádoucí, protože by výsledný obraz nemusel dobře přilnout ke stěně. Větve jsou vhodné na tzv. pokračovací obrazy, které vytvoříte tak, že větve rozřežete a pak v jednotlivých obrazech navážete. Výborně vypadají vertikální i horizontální kombinace.

Pestré byliny pro radost

Při procházce si natrhejte rostlinky, které vás doma potěší. Raději vezměte jednu navíc, kdyby se vám je všechny nepovedlo řádně vylisovat. Postup je jednoduchý – jako do herbáře. Vložit mezi noviny a zatěžkat pořádně nabitými knihami. Po dvou týdnech vložte vylisované byliny do rámečku a dekorace je hotová.

Jako pozadí může posloužit karton, vnitřní pevná role od balicího papíru a tak dále.

Kamínky, listy, koření, zajímavé tvoření

Velice dekorativně také působí přírodní kamínky nebo třeba listy. Fantazii se meze nekladou, různorodosti má příroda na výběr dost. Určitě vás napadnou další suroviny, které půjde využít. Pro výtvarně zručné se nabízí i kombinace přírodních prvků na malovaném pozadí.

Podívejte se na obývák ozdobený kmeny břízy:

14.2.2020 5:30 | autor: Gabriela Povýšilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist