Keramika v kuchyni: odolná a zdravotně nezávadná!

Kuchyňské desky, dřezy, ale i doplňky v mnoha barvách, které jsou odolné a navíc vypadají efektně – to je jen jednoduché shrnutí toho, jak v kuchyni působí keramika. Tomu, aby se rozšířila do domácností, brání jen její nepříliš populární cena. A proč se vlastně keramikou vůbec zabývat?

Opracovat desku, navíc přímo na míru, je v případě keramiky mnohem složitější než u běžných materiálů. Kvůli potřebě speciálních nástrojů je jednodušší vytvořit desku jako samostatný útvar, bez jakéhokoliv lomení nebo skládání.

Kuchyňské ostrůvky nebo poloostrůvky, které nepotřebují žádné navazující segmenty, jsou proto nejvyhledávanějšími keramickými výrobky. S problémem keramiky v kuchyni souvisí i volba materiálu pracovní desky.

Keramika v kuchyni jako elefantní dřezy

Oblíbené jsou i keramické dřezy, a to převážně pro širokou paletu glazur a tvarů, které návrhářům umožňují vyhrát si s designem kuchyňské linky. Jeho výhody jsou stejné jako u keramických desek – jsou odolné vůči teplu i chemikáliím, oděru i nárazům, navíc jsou příjemné na dotyk.

TIP: Volte dřez s antibakteriální úpravou! Nabízí ho v podstatě každý výrobce

Keramika v kuchyni: známá klasika

Kromě desek a dřezů známe keramiku i z kuchyňských doplňků, hrnečky a talíře jsou již klasickou samozřejmostí. Dnes ale přišli výrobci i s keramickými podložkami. Takové keramické „prkénko“ má oproti dřevěnému výhodu převážně v tom, že se šťávami z masa nebo zeleniny nezabarvuje.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

A proč se vlastně keramikou vůbec zabývat? Jsou to hygienické parametry, které jsou hlavním argumentem, proč se pro keramický materiál rozhodnout. Neporézní a chemicky odolná glazura nenabírá pachy, navíc je odolná proti změnám teplot, proto ji můžete bez problémů využít i k odkládání horkých hrnců a kastrolů.

Více o keramice v celém bytě si přečtěte v článku Mexická keramika naladí na jaro.

Martina Tlachová
Foto: systemceram.cz, yatego.com, kuechencentrum-b64.de

16.8.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist