Keltský bůh Omvivo: inspirace pro koupelnu

Omvivo je keltský bůh vody a zároveň je pravdou, že mythologie a keltské náboženství jsou častou inspirací pro celou řadu umělců, designéry nevyjímaje. A nejde jen o tvůrce. Thomas Coward navrhl pro australskou společnost koupelnovou kolekci „Latis Collection“ a Omvivo, jak se australský výrobce jmenuje, ji začne nabízet v prosinci 2009. Možná budeme mít štěstí a potkáme se s Latis Collection i v Evropě.

127166-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Thomas Coward patří mezi zavedené autory a jeho inspirace, a nejen pro koupelnu, se nedají poslat jedním či dvěmi slovy. Zjevný důraz na jednoduchost a střídmost linií odkazuje na funkcionalistickou tradici a hmatatelná přítomnost oblin a výrazových prostředků 60. let pak přiznává ovlivnění právě tímto „zlatým“ obdobím. Není ale důležité, odkud a proč bere Thomas Coward svou inspiraci a kdo je jeho takříkajíc uměleckým otcem. Klíčové je, zdali by se v takové koupelně dobře mylo, odpočívalo a zkrátka bydlelo. Vždyť která místnost, nebo součást obytného interiéru, prošla takovou mírou proměny, jako právě koupelna? A která taková místnost, když ne koupelna, se stala v pravém slova smyslu místností obytnou? Již dávno si přece nechodíme do koupelny jen umýt ruce. Trávíme tam mnohem více času, posloucháme hudbu, relaxujeme, sledujeme TV. To vše je realita posledních 10 -15 let. Latis Collection na tyto trendy reaguje.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Inspirace pro koupelnu: kombinace keramiky a dřeva

Jedním z nejzajímavějších momentů Latis Collection je bezesporu její materiálová skladba sestávající ze dvou částí. Dřevo je zde v měkké, přírodní a teplé roli a umyvadlová lavice tak trochu připomíná dílenský ponk. Klade se tak důraz na původní, surovou povahu dřeva. Oproti tomu je pak glazovaná, lesklá keramika materiálem tvrdým, cizelovaným.

Výsledkem je příjemný efekt přirozenosti a harmonie.

Další inspirace pro koupelnu ve článku Jak vypadá luxusní koupelna?

Red.
Foto: contemporist.com

24.11.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist