Když tapeta není tapeta

Zpravidla jsou to právě stěny, na nichž je aplikovaný design nejznatelnější a tudíž jej lze pokládat za dominantní prvek v bytě či v daném pokoji v domě. Pokud pokazíte stylizaci stěn, ostatními prvky to už jen těžko lze zachránit. Zvolíte-li však pro váš interiér porcelánové tapety s 3D efektem, tak nejen, že nic nezkazíte, ale rozhodně budou vaše stěny naprosto trendy.

123155-1100x618.jpg Celá galerie 29 Zdroj: archiv redakce

Jsou to tapety a přece tapetami nejsou. Abychom toto tvrzení uvedli na pravou míru, tak se porcelánovými tapetami sice nazývají, ale jedná se vlastě o kusové plastické jednotky na stěny, které ovšem tvoří vždy nějaký celek, snad proto jsou zvány tapetou.

Tento ozdobný prvek na zdi je naprostým hitem a umožňuje každému, aby seskupením a samotným umístěným jednotlivých kusů promítl kousek své kreativity při jejich aplikaci. Ta je velice snadná a zvládne to skutečně každý. Kroužky, proužky, čtverečky, dešťové kapky anebo jiné z milionového výběru motivů se umísťují na stěny, aniž by k tomu byl potřeba speciální podklad.

Porcelánové tapety můžete připevnit na původní tapetu, dřevěné či keramické obložení, sádrokarton, umakart, omítku, zkrátka na cokoliv. Porcelánové tapety jsou ke stěně připevňovány pomocí silikonového lepidla, takže můžete skutečně zapojit i vaše nejmenší.  Pro dokonalé zafixování lepidla, přelepte každý z instalovaných prvků tapetářskou lepící páskou a nechte přes noc zaschnout.

Velmi atraktivní jsou tyto porcelánové 3D prvky obzvláště pro své měňavé až perleťové odlesky, kterými září jejich povrch. Můžete pořídit porcelánové tapety s matným, ale i lesklým povrchem a k dostání jsou i porcelánové prvky zdobené zářícími krystaly Swarovski. Rovněž co do barevnosti je výběr skutečně široký. Tapety jsou k dispozici v klasické bílé, zlaté, platinové a měděné barvě.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

Jak už to tak s designovými prvky bývá, cena je tak trochu vyšší, a proto pro vás máme dokonalou alternativu za pár korun. A i zde platí, že se jedná o tapetu „netapetu“ a také v tomto případě se na stěny aplikuje porcelán. Nebudeme vás napínat, jedná se o tapetu, vytvořenou z mnoha porcelánových talířů. Je až s podivem, jak jednotlivé malované talíře a talířky vypadají nádherně, pakliže se očistí od stoletého prachu z babiččiny skříně a přilepí silikonem na stěnu. Jediné, na co se musí dávat pozor je, aby byly talířky nalepeny rovnoměrně a aby byla vrstva lepidla dostatečná, protože jsou přece jen trochu těžší, nežli originální 3D porcelánové tapety.

Lucie Sýkorová

Foto: vasdesign.eu, domodel.by, designboom.com, chictip.com,  materialicious.com, thecollection.fr, oddyneighbours.com, pipstudio.com vantageshanghai.com, topdreamer.com

 

30.10.2013 4:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist