Když se protne luxus s elegancí: stylový domov ilustrátorky Megan Hess

Megan Hess, známá australská ilustrátorka, pracuje pro prestižní klienty po celém světě. Patří mezi ně například Tiffany & Co, Chanel, Dior nebo Laduree. Jak se její práce promítá do jejího bydlení? Najdete v něm prvky elegance a feminního stylu, které jsou protkány celou její prací.

Byt na střeše starého kostela

Se svým manželem, architektem Craigem Yellandem a jejich dvěma dětmi žije v Melbourne v netradičním vzdušném bytě vybudovaném na střeše kostela z 18. století. Tento byt se čtyřmi ložnicemi je všechno, jen ne standardní a obyčejný.  “Na začátku jsem ten prostor považovala za naprosto šílený” říká Megan. “Jedná se o střechu z 18. století a navíc kostelní střechu! Lokalita byla perfektní a navíc ten obrovský prostor…ale pořád to byla střecha. Craig ale naskenoval fotky do počítače a ukázal mi, kam přijdou zdi a jak to celé bude fungovat. Jakmile jsem pochopila jeho záměr a nápady, bylo mi jasné, že to bude perfektní.”

Stylový a elegantní domov

Postupně si na tomto netradičním místě vybudovali svůj vysněný domov a v současné době zde žijí už 3 roky. “Každičký centimetr našeho domova je přesně takový, jaký  ho chceme mít a náš domov tvoří pouze věci, které máme rádi.” Rozhodli se pracovat s neobvyklými stropy tak, aby zachovali celistvost celého objektu a jeho původní tvar. “Výhodou takových neobvyklých stropů je to, že se můžeme doslova vyřádit se světly.”

Meganin styl je velmi elegantní a feminní, co na to však její manžel? Jak vytvořit domov, který je žensky chic a zároveň respektuje i opačné pohlaví? Meganin tip pro vytvoření takového interiéru je jednoduchý: “Všechny základní kusy nábytku by měly být v neutrálních barvách. Budete tak mít skvělý univerzální základ, který už si můžete dozdobit ženskými nebo mužskými prvky podle toho, v jaké části domu se nacházíte.”

Umění v domě

“Co se týče umění, máme doma velkoformátové fotografie, do kterých jsme skutečně investovali a spoustu vlastních obrázků, které často obměňuji. Některé z nich jsou ilustrace přímo vytvořené pro dekorování domácností.”
“Mám také pár kousků, ke kterým mám jistý sentimentální vztah. Například velkoformátová ilustrace, kterou jsem dělala pro Tiffany & Co. Milovala jsem každou minutu kreslení pro Tiffanyho obchod na newyorské Fifth Avenue. Doma mám i originální ilustraci na obálku knihy Sex ve městě. Mám ji zarámovanou ve svém domácím ateliéru a připomíná mi ten velký posun, který nastal v mé kariéře a to, jaké jsem měla štěstí.”

Na několika místech v bytě je rovněž poznat, že je Megan velkým obdivovatelem půvabu a elegance Audrey Hepburn. “Miluju ji a obdivuju ji. Na Audrey je něco podmanivého, co cítíte jak z filmů, tak z fotek. Má kouzlo, které je nadčasové a to se nedá říci o mnoha lidech.”

Vlastní kniha o bytovém designu

Před dvěma lety propojila Megan Hess svou práci ilustrátorky se svou láskou k designu a výsledkem je její kniha Fashion House. Kniha je opravdovou oslavou stylu a najdete v ní, kromě krásných ilustrací, i praktické rady a typy, jak takového stylu dosáhnout.

Můžete si ji koupit zde: bookdepository.com

A zde si můžete prohlédnout malou ochutnávku:

Fotografie elegantního a chic domova Megan Hess najdete ve fotogalerii.

Autor: Petra Klepačová
Foto: pinterest.com

7.4.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist