Když chcete víc, než jen koupelnu

Je-li pro koupelnu vyhrazena dispozičně atypická místnost nebo v případě, že má její majitel specifické nadstandardní požadavky – v obou těchto případech je zjevné, že při rekonstrukci nebo zařizování takové místnosti se bude jednat o víc, než jen o obyčejnou koupelnu.

110303-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Netradiční řešení koupelny
Koupelna může být srovnatelná s božským Olympem i v případě, že její rozměry nejsou tak obrovské. Výjimečnost takového drobného prostoru může spočívat například v rafinovaně umístěné vaně! Máte-li v koupelně vysoké stropy, nabízí se velmi chytré řešení v podobě umělého pódia.

Výška, materiál i konečná podoba „stupínku“ bude záviset na celkovém stylu koupelny. Pěkné jsou dřevěné schůdky, cihlová stěnakachlovým obložením, ale třeba i pódium z moderních, vysoce zátěžových skleněných bloků. Na takovéto vyvýšení lze snadno umístit i volně stojící vanu na ozdobných nožkách a prostor pod ní můžete věnovat například umístění pračky, úložných prostor nebo jako místo pro sušák.

Odkládací prostory 

Pakliže se v koupelně hromadí různá zkrášlovadla, hygienické potřeby, lahvičky a flakonky, nepůsobí to nikdy bůhví jakým dojmem. Chcete-li dosáhnout toho, aby každý, kdo do vaší koupelny jen nakoukne, oněměl úžasem, pak nemůžete dopustit, aby vaše „vodní království“ praskalo ve švech. Dejte si zhotovit třeba „zídku“, jako estetickou součást stěny pod zrcadlem či v rozích místnosti. Vejde se sem plno „pokladů“ a zároveň zakryjete instalační rozvody.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Velikost obkladů volte tak, aby opticky ladily s velikostí koupelny. Příliš velké kachle v malé koupelně prostor zmenší a vy přeci usilujete o takřka božskou podobu této místnosti, nikoliv o její lacinou karikaturu…

Luxusnější materiály
Pro ty, kteří chtějí obložit koupelnu luxusnějšími a kvalitními materiály, je vhodný umělý, ale i přírodní kámen. Umělá náhražka nerostu neboli gres se vyrábí spojením drcených minerálů a kvalitních spojovacích směsí. Zatímco přírodní kámen je nasákavý a pro použití ve vlhkém prostředí se speciálně upravuje, hodnota nasákavosti umělého kamene je téměř nulová. Pro koupelny je rovněž nezbytná protiskluzová úprava všech povrchů.

Použité kombinace světlejšíchtmavších odstínů, leštěných a neleštěných materiálů (kámen, dřevo, MDF desky) v různých velikostech a tvarech s pravoúhlým či diagonálním seřazením jsou velice zajímavé a vypadají luxusně. Podlahy mohou být i keramické. Vyrábějí se ve světlejších a tmavších barevných odstínech s rozmanitými dekory. Z kvalitativních vlastností materiálů použitých v nadstandardní koupelně je třeba zmínit ještě trvanlivost a chemickou odolnost, na něž byste si měli takzvaně „posvítit“. Povrchy by nemělo být možné jakkoliv poškodit a ani vzhled povrchové úpravy by se neměl jeho používáním měnit či chátrat.

Čtěte také:

Jak levně zařídit koupelnu – od mýdla až po vanu

Koupelnové proměny pro každého

Nadčasová koupelna plná technologií

Text: Lucie Sýkorová
Foto: archdeco.net, luxury-interior.net, homes-design.net, archzine.org, luxury-ideas.org, bestfurnituretrend.com, arch-trends.com

13.7.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist