Kdy zvolit sprchový kout s hlubokou vaničkou?

Pokud při rekonstrukci koupelny váháte, jaký sprchový kout zařídit, máte několik možností. Jestli však v koupelně zároveň nemáte vanu, stojí za zvážení sprchový kout s hlubokou vaničkou.

Myslete na děti

Pokud je koupelna příliš těsná na sprchový kout s vanou, lze jej pořídit alespoň ve zmenšené podobě. I takový má řadu výhod, zejména pokud máte malé děti nebo pokud děti plánujete. V malé vaničce se může vaše dítě vesele ráchat, a přitom ušetříte i dost peněz za hektolitry vody ročně, které byste spotřebovali u klasické vany.

Do hluboké vaničky se spokojeně vejdou i dvě malé děti a mohou se koupat společně, snadno je můžete následně domýt a osprchovat. I proto je sprchový kout s hlubokou vaničkou oblíbeným řešením pro startovní byty.

Výhody i pro dospělé

Spousta z nás jsme si jako děti v minulém století hřáli a sušili nohy, promáčené venku na dešti nebo ve sněhu, mezi žbrdlinkami panelákového ústředního topení. Pamatujete? Ve sprchovém koutě s hlubokou vaničkou si můžete nohy prohřát daleko pohodlněji – stačí se posadit na sedátko, které je vytvarované přímo na okraji vaničky, a ponořit nohy do horké lázně. Sedátko ve sprchovém koutu oceníte i při další péči o své nohy – např. potřebujete-li zakročit pemzou proti přebytečné ztvrdlé kůži na patách, dámy při nezbytné depilaci a podobně.

Sprchový kout s hlubokou vaničkou však využijete nejen při osobní hygieně. Každá hospodyňka ocení, že má kde namáčet zašpiněné prádlo nebo ubrus, který při večeři s dětmi utrpěl několik krvavých šrámů od kečupu a musí se rychle namočit.

Kam s ním?

Sprchové kouty s vaničkou se samozřejmě vyrábějí v takové podobě, aby alespoň dvě strany byly na sebe kolmé a šlo je snadno zabudovat do rohu koupelny, kde nezaberou zbytečně další prostor kolem sebe. Obvykle jsou čtvercové či obdélníkové, přičemž mohou mít elegantní oblé řešení na vstupu, jako např. model Sabina od společnosti Ravak.

Komerční prezentace

8.9.2016 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist