Kdy doizolovat základovou desku?

Při prohlížení diskusního fora jsme narazili na zajímavou otázku „Kdy doizolovat základovou desku?“ od přispěvovatelky Elka001 ze sekce Stavba a dům. Zeptali jsme se na odpověď odborníka a tady je.

obr.10_predomitkova_roleta_classic_05_foto_zdroj_minirol-1100x618.jpg Zdroj: Minirol

Dotaz, který nás zaujal zněl takto:
Možnost zaizolovat komplet desku před zděním jsme bohužel nevyužili, takže máme pásy jen pod stěnami a příčkami.Teď by se měla začít tahat voda, kanalizace a elektřina, následně omítky. Měla bych dotaz – kdy je lepší nalepit zbývající izolaci? Hned na začátku nebo až po omítkách před pokládáním ESP pro podlahovku? Pokud hned na začátku, hrozí poškození izolace např. lešením a pod. Pokud až na závěr, nepoškodí se teplem při natavování zase natahané rozvody? Co je menší riziko?

Odpověď :
Je velice dobré, že jste nevyužili zaizolování před zděním a že máte pásy pod obvodovým zdivem a příčkami. Nyní je třeba se věnovat veškerým instalacím a následně omítkám. Poté musíte provést důkladné očištění pásu pod zdivem, zbavit se hrubých nečistot. Pokud chcete být stoprocentní, nebojte se rýžového koštěte. Poté za horka proveďte doizolování (samozřejmě na čistou podlahu). Po kompletním zaizolování můžete provést pokládku systému pro ÚT apod. Následně doporučuji z důvodu možného poškození toto přebetonovat nebo vylít s dilatačními spárami u stěn anhydridovým samonivelačním betonem, který se běžně pro systémové topení díky svým vlastnostem používá.

Autor: Milan Tesař, TEVO s.r.o.

Celou diskusi si můžete prohlédnout na tomto odkazu : Kdy doizolovat desku?

 

4.2.2011 10:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist