Kdo je Grand designér? A kdo patří do síně slávy?

Ocenění „Produktový designér“ a „Grand designér roku 2008“ získal na slavnostním vyhlášení výročních cen Czech Grand Design 21.března Jan Čtvrtník. A do Síně slávy vstoupil podle očekávání nedávno zesnulý architekt Jan Kaplický.

126404-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Jan čtvrtník (34) získal ocenění za vázu Droog Aalto, kolekci sedacího nábytku pro Polstrin a za vázy pro slavnou firmu Moser. A podle svých slov byl mírně v rozpacích: „samozřejmě mě to potěšilo. Původně jsem sem nemohl jet, až v pátek ráno jsem se dozvěděl, že můžu. Vůbec nic jsem dopředu nevěděl a bylo to pro mě velké překvapení s ambivalentními pocity. Nevěděl jsem, z čeho se třesu víc – jestli z toho, že půjdu domů s prázdnou anebo jestli budu muset jít na pódium, protože jsem měl děsnou trému vystoupit před narvaným divadlem“.

Udělení cen provází výstava soutěžních a vězných návrhů v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, který probíhá od 23.března.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Síň slávy

Do síně slávy byl uveden nedávno zesnulý a světově respektovaný architekt Jan Kaplický, kterému se nepodařilo v dialogu s pražskou radnici prosadit a realizovat obecně i odbornou veřejností podporovaný projekt nové knihovny známé jako „Chobotnice“.

Red.
Foto: Czechgranddesign.cz

24.3.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist