Kde a jak (ne)šetřit při zařizování nové kuchyně?

Nové bydlení, to je radost i starost. Šťastné okamžiky zpravidla připisujeme nadšení z toho, že se stěhováním do nového často spojujeme jakousi novou životní etapu. O starosti se pak zpravidla postarají finance.

129758-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Především v momentě, začneme-li řešit zařizování nové kuchyně mnohdy zjišťujeme, že tento interiér není zkrátka jen o tom, pořídit nějakou tu kuchyňskou linku a pár spotřebičů.  Už jen proto, že jde o mimořádně zatěžovanou místnost, podobně, jako je tomu například v případě koupelny, je nezbytné se zamyslet nad tím, kde si můžeme dovolit při výběru zařízení přihlédnout k příznivější ceně a kde by se nám to naopak nemuselo následně vyplatit.

Určitě nekupujte nejlevnější materiály. Když se objeví první škrábance a otlučené rohy, pak budete nuceni buďto vytáhnou nemalou sumu za nové díly, opravu, či nějaký materiál, který by defekty zakryl.

Naopak velice chytrým řešením v rámci úspor je přemýšlet dopředu a díky vstupní investici do kvalitních materiálů a povrchových úprav. Takto nejen, že zajistíte vaší kuchyni dlouhou životnost a dobrou odolnost, ale rovněž v budoucnu budete moci zaznamenat úsporu především v údržbě. Samočisticí vlastnosti moderních povrchů do kuchyně sice nejsou zadarmo, ale mnohokrát se vám to v budoucnu vrátí při nákupech přípravků na úklid a údržbu kuchyně.

Také nákupem spotřebičů můžeme pomoci návratnosti peněz, vynaložených na zařízení kuchyně. Lednice, varná deska, mikrovlnka anebo rovnou sporák,  ale i drobná rychlovarná konvice jsou pomocníky, jenž se v kuchyni takřka denně používají  a pokud nejsou kvalitní, pak se vedle vytápění, stávají druhým největším žroutem energií. Při výběru tak vždy dbejte na to, aby měl daný spotřebič energetický štítek s označením úsporné třídy A, případně A + až A +++.

Velká fotogalerie kuchyní IKEA

Lucie Sýkorová

Foto: freshome.com

3.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist