Kapsáře na květiny aneb living wall

Máte-li doma rádi hodně květin a zeleně máme pro vás novinku. Už je nemusíte pěstovat pouze klasicky v květináčích nebo truhlících, ale můžete vyzkoušet pěstování rostlin v závěsných kapsářích. Ty osvěží váš domov nevšedním způsobem. I tehdy, pokud máte jen malý byt, budete si moci díky závěsným kapsářům dopřát velké množství květin, bylinek nebo třeba sukulentů. Ať již pěstujete jakýkoli druh rostlin, tyto kapsáře se budou hodit na kterýkoli druh.

120799-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: archiv redakce

Vertikální květináče, kapsáře nebo celé květinové stěny takzvané living walls obsahují rašelinovou houbu, která plní funkci pěstebního substrátu. Nehrozí tedy riziko nepořádku v bytě nebo prosáknutí vlhkosti až na stěnu. Tyto tak trochu jiné květináče jsou v našich interiérech spíše ještě v experimentální fázi, ale jistě se velmi brzy rozšíří do mnoha našich interiérů.

Jejich trumfem je jednoduchý design ukrývající ve svých vodotěsných pouzdrech s vestavnými zásobníky pro zachycení vody rašelinovou houbu, která je krytá plstí. Jednotlivé pěstící panely se dají mezi sebou velmi dobře spojovat pomocí klipsů, a tak dokážou vytvořit třeba i celou pěstící stěnu.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie


Vertikální mini zahrady, jak se také často tyto stěny nazývají, mohou být praktickým řešením nejen pro zahrady, ale také díky elegantnímu vzhledu zajímavým bytovým doplňkem. Zkrášlit mohou nejen prázdnou obývací stěnu, ale v létě i terasu nebo balkon. Vybírat můžeme dokonce z několika barevných variant, například hnědé, černé a bílé a z rozměrů vybrat takový, který se nám bude nejlépe hodit do zamýšlených prostor.

Dokonce je možné sestavit i oboustranné pěstící stěny, fantazii v nejrůznějších kombinacích se meze nekladou. Základní modul je představován třemi řadami po třech kapsách, tedy pro 9 rostlin. Každý modul je opatřen kruhovými klipsy, které mohou vzájemně spojovat různý počet modulů.

Květiny vždy do interiéru přinesou příjemné zpestření a jsou i vítaným interiérovým doplňkem. Navíc se postarají o čištění vzduchu a díky svým přirozeným filtrům dokážou z ovzduší odstranit i znečišťující organické látky.

Moderních kapsářů pro květiny existuje na současném trhu mnoho variant a nejedná se pouze o kapsáře, ale také o nejrůznější závěsy, obloukové stěny, zásobníky, kapsy, kabelky a vaničky.

V jakém prostředí a jak různě se dají pokojové květiny pěstovat, můžete zjistit i v našem dalším článku s názvem: „Květiny chtějí také hezky bydlet“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: thegreenpockets.com, gardenbeet.com, jetsongreen.com, remodelista.com, scorigin.com, monitor.100x100natural.com

1.2.2013 4:13

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist