Kancelářské křeslo

Práci vsedě nám mimořádně usnadňují pohodlná kancelářská křesla s nastavitelnou mechanikou, která zajišťují při dlouhodobém sezení komfort. Na typu vaší práce a rovněž na vaší postavě záleží, jaké křeslo si vyberete. Důležitou možností je nastavitelnost různých prvků, které se přizpůsobí vaší postavě. Ergonomie při práci je neodmyslitelným požadavkem při výběru současných kancelářských křesel.

131400-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Čím jsou vybavena komfortní kancelářská křesla

Komfortní kancelářské křeslo s výškově nastavitelnými područkami a opěrkou hlavy bývá zároveň vybaveno synchronním mechanismem s nastavitelnou mírou protitlaku a možností blokování hned v několika, například až 4 polohách. U kvalitních kancelářských křesel je samozřejmostí i nastavitelná hloubka sedáku a výška opěradla. Pojezd křesel zajišťují chromované kříže s kolečky.

Volitelné prvky

U některých druhů kancelářských křesel máte mnoho možností na výběr, a to ať už se jedná o materiál, ze kterého je vyroben potah, jeho barvu anebo volbu, zda chcete křeslo s područkami či bez nich, s opěrkou hlavy, či bez ní. Obvykle můžete vybírat mezi koženým nebo látkovým potahem. Opěradlo je často možné přizpůsobovat v oblasti beder, také vertikálně anebo napumpovat podle potřeby vzduchem. Zkrátka a dobře současná kancelářská křesla se vám maximálně přizpůsobí.

Ergonomie na prvním místě

Moderní kancelářská křesla se sedáky konstruovanými pro maximální pohodlí při práci jsou speciálně tvarovaná.  Jsou vybavena synchronní mechanikou s nastavitelnou sílou protiváhy a s možností blokace. Díky vysokému procentuálnímu obsahu vlny v materiálu, ze kterého je vyráběno polstrování, se snáší i s extrémní zátěží navíc další předností je vysoká otěruvzdornost. To vše má velmi významný vliv na příjemné sezení, což je při dlouhodobém pracovním zatížení  v sedě maximálně žádané. Kancelářská křesla se dodávají s bržděnými kolečky. Ta jsou vhodná na extremně tvrdé podlahy. Objednávka kancelářského křesla by měla zahrnovat i objednání nastavitelných područek, které se dodávají samostatně. K dispozici jsou i kancelářská křesla s dvoudílnými sedáky, která zajišťují správné zakřivení páteře v sedu. To má za následek uvolnění zádového svalstva a minimální tlak na citlivé meziobratlové ploténky.

Zuzana Bohdalová
Foto: chworkspace.co.uk

25.11.2014 3:19

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist