Kam v předjaří

Končící únor a měsíc březen je pro většinu z nás symbolem příchodu jara, ale také obdobím, kdy se zahajují stavební práce, rekonstrukce bytů a chat. Je to ale také doba veletrhů a různých výstav. V tomto článku vám přinášíme výběr zajímavých výstav a akcí pro nadcházejícím období.

Předjaří je vhodný termín pro konání různých výstav a veletrhů. Počasí ještě neláká do přírody a o to více lákají výstavy k načerpání inspirací či vhodných tipů pro inovaci našeho bydlení.

Pragointerier – New design
Jubilejní 10. ročník veletrhu se uskuteční opět na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Dominantní tématem zůstává i nadále nábytek, a to jak bytový, tak i kancelářský. Prostor ale také získají také podlahy, téma kuchyní či bytového textilu. Součástí akce bude také soutěž profesionálů ve vazbě květin pro interiér, či tradiční Hrnčířské trhy.
20. – 23. 2.
Praha, Holešovické výstaviště
Pragointerier

 

Okna-dveře-schody 2003
4. specializovaná výstava oken, dveří, schodů a schodišť, jejich doplňků, součástí a stavebních prvků. Společně s touto výstavou bude na pražském Výstavišti ještě 10. ročník výstavy Tooltec specializované na nářadí, nástroje a železářské zboží, jejíž součástí je odborná sekce Zahrada – chalupa.
27. 2. – 1. 3.
Praha, Holešovické výstaviště
Okna-dveře-schody

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Chcete si svůj domov vybavit opravdu originálním způsobem, ručně vytvořenou dekorací? Přijďte se inspirovat na výstavu o technice patchworku.

Patchwork – nová tradice
Patchwork je krásná a starobylá textilní technika ručních prací. Pro svoji nekonečnou variabilitu a originalitu výsledných děl si získává stále více příznivnců i v moderním světě. Na výstavě nemusíte pouze obdivovat vystavená díla, ale i konzultovat vhodné techniky či si zakoupit díla již hotová.
4. – 28. 3.
Muzeum města Duchcova
Patchwork

A u patchworku ještě jednou zůstaneme. Pokud jste fandy této techniky, nebo máte zájem se jej naučit, můžete využít nabídky následujícího kurzu.

Patchwork – dílna
„Zveme všechny zájemce, kteří se chtějí blíže seznámit s technikou patchworku. Během kurzů vyrobíme společně nový quilt, odnesete si nejen teoretické, ale i praktické zkušenosti a dovednosti, naučíte se patchwork. Materiál, vybavení i pomůcky máme k dispozici, stačí jen vaše odhodlání naučit se něco nového.“
29. 3. (první dílna)
Teplice, Centrum Portus
Patchwork

Pokud se naopak nemůžete dočkat jara, a toho jak vyrazíte na svou zahradu, nechte se navnadit tradiční výstavou skalniček. Třeba si kromě inspirací odnesete i nový přírůstek na vaší skalku.

Výstava skalniček

Tradiční jarní výstava ranných druhů skalniček, zvláště lomikamenů a cibulovin spojená s prodejem rostlin ve výstavní zahradě.
24. – 30.3.
Praha, Karlovo náměstí (vedle Faustova domu)
Skalničky

Je-li zahrada vaše hobby, ale příliš nefandíte skalničkám, zkuste náš další tip.

Praga florea 2003

Výstava se věnuje především zahradě a její tvorbě, květinářství, zahradní technice a mechanizaci, zahradnímu vybavení, ale i potřebám a vybavení pro dílny a chalupy. Cílem výstavy je seznámit majitele soukromých zahrad s co nejširší nabídkou oborových firem a představit také trendy v zahradní architektuře.
13. – 16. 3.
Praha, veletržní areál Letňany
Stránky akce

Březen je pro většinu z nás symbolem příchodu jara, ale také obdobím, kdy se zahajují stavební práce, rekonstrukce domů, bytů, chat či chalup. Ti, kteří se v létě chtějí koupat ve vlastním, mají nejvyšší čas přemýšlet o koupi bazénu, stavebních úpravách a kompletní realizaci.

Bazény & Sauny Olomouc
Výstava probíhá v rámci veletrhu Stavotech Olomouc. A reaguje na předešlé ročníky, které zaznamenaly zvýšený zájem návštěvníků o bazény, domácí sauny, whirlpooly, bazénovou techniku, včetně kompletní realizace a poradenské činnosti. Což je dokladem, že tento způsob relaxace, trávení volného času a vytváření spokojené rodinné pohody se stává pro stále více občanů běžným doplňkem jejich života.
13. – 15. 3.
Olomouc, Výstaviště Flora
Stránky akce

Pokud máte svůj soukromý tip na výlet, dejte ostatním čtenářům vědět. A to buď v diskuzi pod článkem, či prostřednictvím naší redakční pošty.

Podhajský Jan
Autor je šéfredaktorem serveru Builder.cz

10.2.2003 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist