Kam v létě

Stejně jako v minulých měsících, i nyní vám přinášíme přehled zajímavých akcí a tipů na výlet. Jelikož je léto v plném proudu a nastává doba dovolených, nezaměřili jsme tentokrát náš přehled na konkrétní měsíc, ale na celé léto. Sami si můžete vybrat, jak zpestřit svůj volný čas.

Léto, jako doba dovolených, není právě vhodná doba pro konání výstav a různých veletrhů. Spíše člověk inklinuje k návštěvě koupaliště nebo přírody. I přesto jsme pro vás vybrali několik zajímavých tipů na výstavy. Tím prvním je mezinárodní výstava Květy 2002 v Lysé nad Labem.

Květy 2002

Mezinárodní výstava květin Českého zahrádkářského svazu. Hlavním tématem budou lilie a růže. Na ploše 2.700 m budou vystaveny lilie, růže, pelargónie, begónie, fuchsie, jiřinky a ostatní trvalky i letničky. Součástí výstavy bude expozice odborných organizací ČZS, které představí vodní, bahenní a akvarijní rostliny a lekníny, okrasné traviny, konifery, bonsaje, sukulenty, kaktusy, tillandsie, citrusy, léčivé byliny, okrasné a lesní dřeviny. V průběhu výstavy bude i bohatý doprovodný program.
11.- 14.7.
Výstaviště Lysá nad Labem
Květy 2002

Stejně jako v přehledu na červen, i nyní vám nabízíme nabídku na dny otevřených dveří semenářské společnosti. Tentokrát jde o firmu Černý Seed, a vy tak na vlastní oči můžete spatřit pěstování vašich oblíbených květin i mít možnost rovnou si je zakoupit.

Dny otevřených dveří

Akce semenářské firmy, kde je možné si prohlédnout zkušební pole s rozsáhlým sortimentem květin s důrazem na petúnie, begónie, letničky pěstované v truhlících a letničky vhodné k sušení. Lze říci, že zkušební pole je živým katalogem firmou dodávaných osiv letniček, a to včetně novinek. Prohlídka podniku bude organizována po skupinkách s odborným výkladem.
18. – 20.7.
Jaroměř
Firma Černý Seed

Uznáváte-li růži, jako královnu květin, jistě zavítáte do Veltrus, kde se koná speciální výstava růží i dalších květin. Možná právě proto, že letošní rok je celosvětově vyhlášen jako rok růže.

Výstava růží a květin

V rámci Celosvětového roku růže pořádá SZO ČZS Rosaklub v Kralupech n/V. Součástí výstavy bude soutěž o nejkrásnější růži a růži zámku Veltrusy.
Na stránkách Zahrádkářů ostatně můžete nalézt kompletní seznam akcí a výstav konaných Českým zahrádkářským svazem (či spolupracujících).
13. – 14.7.
Veltrusy – zámek
Český zahrádkářský svaz

Velká letní fotogalerie

Snad není třeba dlouze představovat následující tip na výstavu. Jde o Floru Olomouc, která koncem srpna představuje svojí letní část.

FLORA OLOMOUC 2002

Letní etapa známého zahradnického veletrhu, spojená s Letními zahradnickými trhy. Letos se stanou významnou součástí expozic v interiérech i gladioly pěstitelů SZO ČZS Gladiris a v neposlední řadě královny květin – růže. Výstaviště Flora Olomouc, a.s. se tak připojí k celosvětově vyhlášenému Roku růže, jehož důstojnou oslavu v České Republice zaštiťuje Rosa Klub Praha.
Pro floristy je připravena možnost změřit síly s kolegy, a to v aranžování na téma „Svatební kytice ze živých rostlin“.
Tématu svatby a všemu, co souvisí s touto událostí, bude věnován celý pavilon, a tak bude poskytnut dostatečný prostor pro veškeré inspirace a nové pohledy na tento významný floristický obor.
22. – 25.8.
Výstaviště Flora Olomouc, Smetanovy sady

Ať se již chystáte na výlet do svého okolí, či na pobyt kamkoliv v Čechách nebo na Slovensku, jistě oceníte přehledně členěnou databázi tipů na výlet. Důkladná příprava se vám jistě vyplatí. Tipy obsahují fotografie, zajímavé rady či přímo popis tras i s délkou a převýšením.

Tipy na výlet

On-line aplikace obsahuje místopisně tříděné tipy na výlet s možností vyhledávání. Rychle a snadno najdete ten správný výlet do vašeho okolí nebo v destinaci tuzemské dovolené. Jednotlivé tipy jsou přehledné a obsahují všechny potřebné informace. Takže zbývá jediné, sbalit se a jet.
Turistika.cz

Pokud vyrazíte na výlet do přírody, určitě oceníte tip na zajímavou soutěž o „Nejkrásnější strom“. Možná se svým kandidátem neuspějete, ale jistě si intenzivněji užijete svou procházku, a možná že lépe poznáte i doposud opomíjené dominanty okolní krajiny.

Nejkrásnější strom

Soutěž o Nejkrásnější strom, vyhlášená nadací Partnerství. Celou akci nejlépe symbolizuje citace z článku na stránkách Českého rozhlasu: „Není to soutěž typu hledání královny krásy, jejím cílem je upozornit na potřebnost a význam stromů v našem životě a umožnit každému představit jeho nejkrásnější strom a jeho příběh. To je důležitá podmínka.“
termín je do 31.8. 2002

Závěrem ještě krátká anonce na výstavu z oblasti bydlení, kterou můžete chápat jako první vlaštovku z připravovaných podzimních výstav a veletrhů v této oblasti.

Dům 2002

IX. ročník všeobecné stavební výstavy.
23. – 25. 8
výstaviště Louny

Pokud máte svůj soukromý tip na výlet, dejte ostatním čtenářům vědět. A to buď v diskuzi pod článkem, či prostřednictvím naší redakční pošty.

Podhajský Jan
Autor je šéfredaktorem serveru Builder.cz

2.7.2002 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist