Kam v létě

Stejně jako v minulých měsících, i nyní vám přinášíme přehled zajímavých akcí a tipů na výlet. Jelikož je léto v plném proudu a nastává doba dovolených, nezaměřili jsme tentokrát náš přehled na konkrétní měsíc, ale na celé léto. Sami si můžete vybrat, jak zpestřit svůj volný čas.

123864-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Léto, jako doba dovolených, není právě vhodná doba pro konání výstav a různých veletrhů. Spíše člověk inklinuje k návštěvě koupaliště nebo přírody. I přesto jsme pro vás vybrali několik zajímavých tipů na výstavy. Tím prvním je mezinárodní výstava Květy 2002 v Lysé nad Labem.

Květy 2002

Mezinárodní výstava květin Českého zahrádkářského svazu. Hlavním tématem budou lilie a růže. Na ploše 2.700 m budou vystaveny lilie, růže, pelargónie, begónie, fuchsie, jiřinky a ostatní trvalky i letničky. Součástí výstavy bude expozice odborných organizací ČZS, které představí vodní, bahenní a akvarijní rostliny a lekníny, okrasné traviny, konifery, bonsaje, sukulenty, kaktusy, tillandsie, citrusy, léčivé byliny, okrasné a lesní dřeviny. V průběhu výstavy bude i bohatý doprovodný program.
11.- 14.7.
Výstaviště Lysá nad Labem
Květy 2002

Stejně jako v přehledu na červen, i nyní vám nabízíme nabídku na dny otevřených dveří semenářské společnosti. Tentokrát jde o firmu Černý Seed, a vy tak na vlastní oči můžete spatřit pěstování vašich oblíbených květin i mít možnost rovnou si je zakoupit.

Dny otevřených dveří

Akce semenářské firmy, kde je možné si prohlédnout zkušební pole s rozsáhlým sortimentem květin s důrazem na petúnie, begónie, letničky pěstované v truhlících a letničky vhodné k sušení. Lze říci, že zkušební pole je živým katalogem firmou dodávaných osiv letniček, a to včetně novinek. Prohlídka podniku bude organizována po skupinkách s odborným výkladem.
18. – 20.7.
Jaroměř
Firma Černý Seed

Uznáváte-li růži, jako královnu květin, jistě zavítáte do Veltrus, kde se koná speciální výstava růží i dalších květin. Možná právě proto, že letošní rok je celosvětově vyhlášen jako rok růže.

Výstava růží a květin

V rámci Celosvětového roku růže pořádá SZO ČZS Rosaklub v Kralupech n/V. Součástí výstavy bude soutěž o nejkrásnější růži a růži zámku Veltrusy.
Na stránkách Zahrádkářů ostatně můžete nalézt kompletní seznam akcí a výstav konaných Českým zahrádkářským svazem (či spolupracujících).
13. – 14.7.
Veltrusy – zámek
Český zahrádkářský svaz

Velká letní fotogalerie

Snad není třeba dlouze představovat následující tip na výstavu. Jde o Floru Olomouc, která koncem srpna představuje svojí letní část.

FLORA OLOMOUC 2002

Letní etapa známého zahradnického veletrhu, spojená s Letními zahradnickými trhy. Letos se stanou významnou součástí expozic v interiérech i gladioly pěstitelů SZO ČZS Gladiris a v neposlední řadě královny květin – růže. Výstaviště Flora Olomouc, a.s. se tak připojí k celosvětově vyhlášenému Roku růže, jehož důstojnou oslavu v České Republice zaštiťuje Rosa Klub Praha.
Pro floristy je připravena možnost změřit síly s kolegy, a to v aranžování na téma „Svatební kytice ze živých rostlin“.
Tématu svatby a všemu, co souvisí s touto událostí, bude věnován celý pavilon, a tak bude poskytnut dostatečný prostor pro veškeré inspirace a nové pohledy na tento významný floristický obor.
22. – 25.8.
Výstaviště Flora Olomouc, Smetanovy sady

Ať se již chystáte na výlet do svého okolí, či na pobyt kamkoliv v Čechách nebo na Slovensku, jistě oceníte přehledně členěnou databázi tipů na výlet. Důkladná příprava se vám jistě vyplatí. Tipy obsahují fotografie, zajímavé rady či přímo popis tras i s délkou a převýšením.

Tipy na výlet

On-line aplikace obsahuje místopisně tříděné tipy na výlet s možností vyhledávání. Rychle a snadno najdete ten správný výlet do vašeho okolí nebo v destinaci tuzemské dovolené. Jednotlivé tipy jsou přehledné a obsahují všechny potřebné informace. Takže zbývá jediné, sbalit se a jet.
Turistika.cz

Pokud vyrazíte na výlet do přírody, určitě oceníte tip na zajímavou soutěž o „Nejkrásnější strom“. Možná se svým kandidátem neuspějete, ale jistě si intenzivněji užijete svou procházku, a možná že lépe poznáte i doposud opomíjené dominanty okolní krajiny.

Nejkrásnější strom

Soutěž o Nejkrásnější strom, vyhlášená nadací Partnerství. Celou akci nejlépe symbolizuje citace z článku na stránkách Českého rozhlasu: „Není to soutěž typu hledání královny krásy, jejím cílem je upozornit na potřebnost a význam stromů v našem životě a umožnit každému představit jeho nejkrásnější strom a jeho příběh. To je důležitá podmínka.“
termín je do 31.8. 2002

Závěrem ještě krátká anonce na výstavu z oblasti bydlení, kterou můžete chápat jako první vlaštovku z připravovaných podzimních výstav a veletrhů v této oblasti.

Dům 2002

IX. ročník všeobecné stavební výstavy.
23. – 25. 8
výstaviště Louny

Pokud máte svůj soukromý tip na výlet, dejte ostatním čtenářům vědět. A to buď v diskuzi pod článkem, či prostřednictvím naší redakční pošty.

Podhajský Jan
Autor je šéfredaktorem serveru Builder.cz

2.7.2002 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist