Kam v dubnu

Opět vám přinášíme přehled zajímavých akcí v následujících týdnech. Ať již dáváte přednost kultuře, hezkým květinám či jste vášnivým zahrádkářem, věříme, že si vyberete. Všechny tipy jsou uvedeny i s odkazy, takže pokud se rozhodnete zůstat doma, můžete vyrazit na výlet alespoň virtuálně.

123825-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Duben, jako první pořádný jarní měsíc, láká do přírody. Proměnlivé počasí ovšem dovolí pouze krátké procházky, na pořádný výlet je ještě čas. Duben je také měsíc vhodný pro pořádání různých výstav a veletrhů, které zaujmou zejména zahrádkáře a kutily lačné po novém vybavení a materiálu.

Zcela proti duchu předchozího odstavce začneme kulturním tipem. Již celý měsíc je v galerii ART v Chrudimi instalována výstava 43 barevných litografií. Pokud to máte do Chrudimě daleko, můžete si díla prohlédnout (a případně i zakoupit) na www stránkách galerie.

Marc Chagall – Bible
Česká premiéra litografické kolekce. 43 barevných litografií poprvé u nás.
Dílo nejlépe charakterizuje citát od Pabla Picassa: „Když Chagall maluje, nikdo neví, zda spí nebo bdí. Určitě má někde v hlavě anděla.“
2. 3. – 25. 4. 2002
Galerie ART, Chrudim
www.galerieart.cz
Více o této výstavě

V předcházejícím článku tipů na březen jsem se zmínil, že Pražská botanická zahrada se otevírá svým návštěvníkům 1. dubna. A tak můžete vyrazit obdivovat rozkvétající přírodu, či se jen přijemně projít. Stejně jako u minulého tipu, i zde stojí za to navštívit domovskou stránku zahrady obsahující cenné informace i velmi pěkné fotografie.

Pražská botanická zahrada
Od 1.dubna je otevřena zahrada pro návštěvníky. Zahrada má také velmi povedené webové stránky, kde se můžete dočíst mnoho zajímavých informací, včetně přehledu právě kvetoucích rostlin (dokumentováno kvalitními fotkami).
Pokud máte rádi bonsaje, pak si do svého kalendáře určitě nezapomeňte zanést datum 11.-19.května, to v areálu proběhne Mezinárodní výstava bonsají.
Více o zahradě
Co právě kvete

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Jak bylo řečeno v úvodu, duben je optimální měsíc pro konání zahradnických výstav. Počasí připomíná zahrádkářům, že je nejvyšší čas a po zimě je vždy nutné některé věci obnovit či přikoupit. Mezi již zaběhlé výstavy patří i důvěrně známá Flora Olomouc.

Flora Olomouc 2002
23. ročník mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu, jarní etapa. Klasická výstavní část bude i tentokrát doplněna o specializované přehlídky květin – v exteriéru to bude přehlídka sortimentu macešek a tulipánů, v pavilonu bude představen sortiment pelargónií.
25. – 28. dubna 2002 (9-18 hod)
Více o výstavě

Je-li vám zahrádkáření cizí a naopak tíhnete spíše k bydlení, pak si nenechte ujít mezinárodní stavební veletrh IBF 2002 v Brně či kompromisní Dům a zahrada v Lounech.

IBF 2002
Mezinárodní stavební veletrh zaměřený na výstavbu a rekonstrukci bytového fondu, podlahy a jejich konstrukčním řešení, pažení, bednění a lešení a nově také dřevo, jako stavební materiál pro 3. tisíciletí.
23. – 27. 4. 2002 (9.00 – 18.00 hod)
Brno – Výstaviště
Více o veletrhu

 

Dům a zahrada
prodejní a kontraktační výstava zaměřená na úpravu a zařízení exteriérových částí našich obydlí, zahradní mechanizaci a potřeby pro zahrádkáře
19. – 21. 4. 2002
Výstaviště Louny
Diamant Expo

Nechcete-li se vláčet po výstavách, a rádi byste se přeci jen vypravili někam „ven“, zkuste se inspirovat a navštívit např. zámek Konopiště či vodní hrad Švihov.

Pokud máte svůj soukromý tip na výlet, dejte ostatním čtenářům vědět. A to buď v diskuzi pod článkem, či prostřednictvím naší redakční pošty.

Podhajský Jan
Autor je šéfredaktorem serveru Builder.cz

10.4.2002 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist