Kam se špinavým prádlem?

Není zvykem, abychom měli všichni ve svých domech samostatné místnosti, jako jsou prádelny, kde můžeme shromažďovat špinavé prádlo, třídit ho, prát, sušit a žehlit. Ale všichni potřebujeme mít kam uskladňovat prádlo ještě předtím, než ho opereme. Je to věčná otázka, kam s ním?

122401-1100x618.jpg Celá galerie 33 Zdroj: archiv redakce

Jak jsme již řekli, mít samostatnou prádelnu, místnost, kde se lze věnovat nutným domácím pracem, aniž bychom s nimi narušovali pohodu a klid v domě. Proto hledáme neustále možnosti, jak nenarušit chod domácnosti při praní a kam uskladňovat prádlo. Nejčastěji řešíme tuto situaci tak, že pokud nám místo dovolí, umístíme pračku i koš se špinavým prádlem do koupelny. Ne všem se ale takto objemné věci do koupelny vejdou. Majitelé miniaturních koupelniček mohou těm šťastnějším majitelům samostatných prádelen jen závidět.

Jistou možnost v řešení tohoto problému poskytuje předsíň. Máte-li v předsíni například vestavěné skříně, můžete do jejich spodní části umístit 2 až 3 menší koše na tříděné špinavé prádlo. Šikovní kutilové mohou svým ženám vyrobit speciální uzavíratelnou skříň, která nebude sloužit jako obvykle k úschově úklidového náčiní, ale jako miniaturní prádelna, kde z vnitřní strany na dveřích budou šikovné police na uložení všeho potřebného a nad pračkou a sušičkou mohou být v regálech koše nebo jiné zásobníky na špinavé prádlo.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

Skvělý nápad je realizovatelný spíše ve starších bytech, kde obvykle bývají takzvané spižírny. Ty se už dnes příliš jako zásobovací místnosti k uskladňování potravin, zavařenin a kompotů nevyužívají, jak tomu bývalo za časů našich babiček, můžeme tedy takovou místnůstku přeměnit právě na miniaturní prádelnu.

Jestliže ani tato možnost není ve vašem bytě realizovatelná, je tu ještě jeden skvělý nápad, který potěší snad všechny majitele nebo spíše majitelky malých koupelen. Na vnitřní stranu dveří od koupelny umístěte pevný kovový háček na dveře a na ten zavěste látkový vak, který v horní části opatříte kovovým nebo plastovým okružím, prádlo ve vaku bude dýchat a vy si tak do něj rovněž usnadníte přístup. Jakmile se vám bude vak zdát špinavý, můžete ho kdykoli oprat společně se špinavým prádlem, jakmile z něj vytáhnete kovové či plastové okruží. Šikovné švadlenky si s tímto úkolem jistě poradí samy. Uchycení takového vaku na prádlo připomíná upnutí látky do vyšívacího bubínku.

Využít k uskladnění špinavého prádla se dají nejen proutěné či plastové koše, ale také textilní vaky zavěšené na držácích a zasunuté například pod stůl v prádelně. Praktické jsou i pojízdné košíky na kolečkách anebo výklopné zásobníky, které opět mohou být nainstalovány pod stolkem.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: apartmenttherapy.com, pinterest.com, homedit.com

15.11.2013 1:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist