Kam s pánvemi v kuchyni

Co se týče kuchyně, často se trápíme se dvěma důležitými problémy, buďto máme příliš mnoho nejrůznějšího kuchyňského vybavení, hlavně hrnců a pánví anebo nemáme dostatek úložných prostor pro tyto předměty. Jak tedy vše vyřešit a zorganizovat si správně prostor v kuchyni? Tak na to se zaměříme v dnešním článku.

123142-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: archiv redakce

Pro ty, u nichž doma právě tato situace nastala, jsme sestavili několik příkladů řešení situace a dali dohromady možnosti, ze kterých si vybere snad každý. Jsou to vysoce funkční a zároveň i dekorativní nebo velmi zábavné způsoby, jak si v kuchyni doslova pohrát s umístěním pánví, případně hrnců.

Pro co nejsnadnější přístup k pánvím je ideální zavěsit je přímo nad sporák. Je to pravděpodobně také nejčastější způsob, jak umístit pánve tak, by byly vždy po ruce. Pokud budete mít vyvěšené pánve hezky čisté a naleštěné, například z mosazi nebo v moderním provedení, jistě to bude nejen velmi funkční, ale rovněž i elegantní řešení.

Další možností, jak mít pánve anebo často používané hrnce vždy po ruce, je umístit na boční stěnu tyče z nerezu nebo jiného vhodného materiálu a na ty své kuchyňské náčiní po umytí vždy zavěsit. Stejné řešení se nabízí jako nejvýhodnější i pro malometrážní kuchyně, kde každý další úložný prostor musí být beze zbytku využit. Na zdi umístěné kuchyňské předměty vám také ušetří spoustu času, neboť je nebudete muset hledat ve skříních, jak tomu často je.

Kromě závěsných tyčí můžete využít i nejrůznější háčky pro zavěšení pánví v nejbližším pracovním prostoru nebo blízkém okolí kuchyňské pracovní plochy. Chcete-li docílit netradičního vzhledu své kuchyně a máte-li v jejím středu umístěný kuchyňský ostrůvek, nabízí se další možnost. Udělejte si nad ostrůvkem závěsnou tyč, na kterou budete pomocí háčků své kuchyňské hrnce a pánve zavěšovat. Jako věšák na nádobí můžete použít celý široký pruh na zdi, pokud vám to prostor ve vaší kuchyniumožní.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Stejně skvěle bude vypadat na zdi za kuchyňskou linkou speciální deska na odkládání nejen pánví, ale třeba i pokliček a dalších věcí, které má ráda každá hospodyňka při vaření po ruce. Bude to zase něco jiného, méně obvyklého.

Neobvyklé, ale velmi nápadité je umístění pánví zavěšením na tyč vedoucí pod kuchyňským ostrůvkem. K pánvím je snadný přístup a navíc je využit prostor, který by asi jen stěží našel lepší uplatnění.

Další inspiraci ohledně uskladňování a uspořádání kuchyní můžete najít i v našem článku s názvem „Malé kuchyně – chytré tipy“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homedit.com, countryliving.com

2.12.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist