Kalkulačka srovná cenu nemovitosti a nákladů na dojíždění. Který dům vás ve finále vyjde levněji?

Při koupi nemovitosti nelze brát v úvahu pouze samotnou cenu domu či bytu. Důležité jsou také náklady na dojíždění do práce a rozvoz dětí do škol a kroužků. Během několika let mohou tyto náklady vyšplhat do statisíců. A co pak v řádu desítek let? Někdy se může levnější nemovitost pěkně prodražit. A to spočítáte v naší kalkulačce.

shutterstock_1802352103-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Dva domy, oba jsou dokonalé a vyhovují vaší rodině i do budoucna. Stejně tak jste spokojeni s okolním prostředím a občanskou vybaveností. Rozdíl je v ceně, ale také ve vzdálenosti pravidelného dojíždění do nedalekého města.

Při nákupu nemovitosti často nebereme v potaz cenu paliva a čas, který strávíte pravidelným dojížděním. Že se jedná do desítky minut a korun? Jenže pokud si tyto náklady spočítáte v horizontu let, mohou se vyšplhat k horentním sumám, jak dokazuje ukázkový příklad uvedený v kalkulačce.

Jak vyplnit kalkulačku?

Přepište ukázkové údaje v tabulce svými reálnými náklady a daty. Výpočet se  automaticky upravuje podle zadaných údajů. Dole najdete rozdíl, mezi oběma nemovitostmi.

Chcete-li výpočet uložit pro pozdější porovnání, klikněte na „Uložit výpočet“ a chvíli počkejte, než se vygeneruje .jpg.

Autor kalkulačky je www.ProjekceMachac.cz

25.11.2020 1:11 | autor: ProjekceMachac.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist